Zoom Öğrenci Mikrofon Kapatma Nasıl Yapılır?

Zoom Öğrenci Mikrofon Kapatma Nasıl Yapılır?

Tüm dünya genelini tesiri altına alan ve binlerce kişi kayıba sebep olan Covid-19 salgınından dolayı kullanıcılar evlerine hapsolmuş durumda. İnsanlığın başlıca tecim, eğitim, ulaşım ve toplumsal benzer biçimde birçok alanda zor durumda kalmasına ve negatif yönde etkilenmesine sebep oldu. Kullanıcılar ise tecim ve eğitim benzer biçimde gereksinimlerini web üstünden gidermeye çalışıyor. Eğitim tarafında son haftalarda uzaktan eğitim modeline geçiş yapılırken, bu aşamada öğrenciler ve öğretmenler toplantı uygulamalarına yoğun bir ilgi göstermeye başladılar. Bu içeriğimizde ise son devrin en fazla tercih edilen yazılımlarından birisi olan Zoom uygulamasının mikrofon sesini iyi mi tamamane kapatabileceğinize bakacağız.

Zoom Uygulamasında Mikrofon Sesini Kapatma

zoom mikrofonu kapat

Uzaktan eğitim noktasında kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan birisi olan Zoom bilhassa öğretmen, talebe ve birçok kurum tarafınca kullanılmaya başlandı. Bu uygulamayı kullanarak toplantı odaları oluşturabilir, odalara katılımcı ekleyebilir ya da katılımcı olduğunuz odada sesli ve görüntülü olarak katılabilirsiniz. Uygulama üzerinde toplantı odalarına katılmadan sesinizi kapatmak istiyorsanız; Bunun için uygulamadaki “Katıl” seçeneğine dokunun ve arkasındanSese Bağlanma” seçeneğinin tarafındaki butona tıklayarak bu özelliği etken hale getirin. Bu sayede toplantıya katılmadan ilkin sesiniz kapalı şekilde olacaktır.

Sadece girmiş olduğunuz tüm toplantılarda sesinizin otomatikman kapatılmasını istiyorsanız ise Zoom uygulamasının ana ekranı bölümünden Ayarlar’a tıklayın. Sonrasında Toplantı seçeneğine tıklayarak burada bulunan ayarlar seçeneğinden “Mikrofonumu Her Vakit Sessize Al” butonuna tıklayın ve daima sessiz olacaktır.

Zoom mikrofon kapatma ile ilgili sorularınız varsa bizlere aşağıdan ulaştırabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan