Mobil Uygulama Geliştirme Hakkında Sorular

Mobil Uygulama Geliştirme Hakkında Sorular

Merhaba Arkadaşlar,
Hepimizin malumudur ki Mobil Dünya son yıllarda son sürat gelişmekte olup her geçen gün dahada büyümektedir. Bundan 10 sene önce evlerde telsiz telefonların olması lüks sayılırken şuan her yaştan kesimin cebinde akıllı telefon bulunmaktadır ve bu önü alınamaz şekilde devam etmektedir. Her geçen gün mobil cihaz sayısı ve kullanımı artmakta akıllı telefon üreticeleri ise sürekli yeni cihazlar çıkararak bu pazardan pay almaya çalışmaktadır. Tabiki bu sektör bu kadar büyürken mobil cihaz sayısı ve kullanımı bu kadar artarken elbette aynı oranda mobil uygulama sayısı ve mobil uygulama ihtiyacıda artmaktadır.

Aslında yukarıda anlattıklarımın yerine sadece şu örnekleri vermemde bu sektörü özetlemek konusunda yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

1- Whatsapp 19 milyar dolara Facebook’a satılması
2-Microsoftun 8.5 milyar dolara Skype alması
3- Yine Facebookun 1 milyar dolara İnstagramı alması..

gibi örnekler çoğaltılabilir. Sadece bu rakamlara bakarak bile Mobil Uygulama sektörünün nerelere geldiğinin ve nerelere gidebileceğinin özetidir diyebiliriz.

Yukarıda anlattıklarım aslında yazıya girişti diyebilirim. Bu yazıyı daha çok sizlerin bu konudaki sorularına cevap vermek için oluşturdum.Sizin sorduklarınıza kendi tecrübelerimle cevap vermeye çalışacağım. Yada tecrübeli arkadaşların tecrübelerini paylaşmasını rica edeceğim. Burdan ios uygulama geliştirme ve android uygulama geliştirme hakkında aklınıza gelen herşeyi sorabilirsiniz.

Hangi diller kullanılır,hangisini öğrenmek daha kolaydır,hangisini geliştirmek için ne gerekir,ingilizcenin önemi nedir,native mi javascript mi ,işe alım süreçleri nasıl olur gibi aklınıza gelen her türlü sorunuza elimden geldiğince ve tecrübem yettiğince cevap vermeye çalışacağım.

Umarım sizleri tatmin edecek cevapları bulabilirsiniz:) facebook.com/mobilhanem sayfamızıda beğenmenizi rica ederiz.

 

 

0

Yorum Yap
0 Yorum yapan