Android Studio GenyMotion Kurulumu

Android Studio GenyMotion Kurulumu

Merhaba arkadaşlar,
Bu dersimizde sizlere Android Studio geliştirme aracına GenyMotion eklentisi nasıl kurulur onu göstereceğim. Bildiğiniz gibi çoğu emulatörler yavaş çalışmakta ve bu durum yüzünden de biz yazılımcılar uygulama geliştirirken gerekli performansı almakta zorlanmaktayız. Bu durumu çözmenin en iyi yolu GenyMotion eklentisini kurmamız. Peki ya nasıl kuracağız ? Kurulum detaylıca mobilhanem.com sitemizde yayınlandığı için bu aşamayı yayınlamış olduğumuz o dersten bakıp kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

NOT:Genymotion kurmadan genymotion eklentisi kurmamız bir işe yaramayacaktır. Önce yukarıdaki linkten genymotion kurulumunu gerçekleştiriniz.

GenyMotion kurulumundan sonra,  Android Studio nun bunu tanımasını nasıl sağlarız şimdi o aşamalara bakalım.

*  Android Studio yu açıyoruz ve File sekmesinden Settings kısmına tıklıyoruz.

Android Studio File-Settings

* Karşımıza çıkan sayfada sol menü de Plugins sekmesini seçip, Browse Repositories e tıklıyoruz.

Android Studio Plugins-Browse repositoriesAndroid Studio Plugins-Browse repositories

* Görüldüğü gibi bir çok seçeneğin olduğu arama menüsü olan bir sayfa karşımıza geliyor oradan GenyMotion u bulup, sağ click  yaptıktan sonra  Download and Install a tıklıyoruz ve GenyMotion eklentisi kuruluyor.

Android Studio GenyMotion Download-InstallAndroid Studio GenyMotion Download-Install

* GenyMotion simgesini geliştirme aracımızda görebilmek için View kısmından Toolbar ı seçmemiz yeterli oluyor. Şekilde görüldüğü gibi Genymotion Device Manager kısmından istediğimiz tarzda bir emülatör yaratıp, kullanabiliyoruz.

Android Studio View-ToolbarAndroid Studio View-ToolbarGenyMotion Device ManagerGenyMotion Device Manager

Bugün anlatmak istediğim konu buydu umarım hepinize faydalı olur 🙂 Bir daha ki dersimizde görüşmek üzere. Konu hakkında soru ve önerilerinizi çekinmeden yorum bırakabilirsiniz. Bol Android’li günler sizin olsun :)

Tüm Android Ders, Proje ve Kaynak Kodlar için tıklayınız.

12

Yorum Yap
0 Yorum yapan