YouTuber Nasıl Olunur?

YouTuber Nasıl Olunur?

Youtube son dönemlerde karşımıza çıkan oldukça popüler bir sosyal medya platformu. Herhangi bir konudaki içeriği ile istediğiniz temalarda video izlemenizi kolaylaştırıyor. Son verilere göre Youtube’ın toplam 1,5 milyar aktif kullanıcısı var. Hesabı olan ve girmeyenlerden bahsetmiyoruz bile. Siz de Youtube’a video izlemek için tıkladığınızda sizin gibi izleyenlerin sayısı tam tamına 1,5 milyar kişi. Bu kadar fazla kişi olmasının sebebi de aslında akıllı televizyonların artmasından kaynaklanıyor. Diz üstü bilgisayarlara bağlı kalmadan geniş ekranlardan da Youtube’u takip etmek mümkün.

YouTuber Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

En önemli soru öncelikle sizin kendinize soracağınız olandır. Bu da demek oluyor ki hangi içerik türünde video yapacağınızı iyi bilmeniz gerekiyor. Spor yapmayı seven biriyseniz örneğin spor içerikli videolar koyacaksınızdır. Belki de yaptığınız sporu insanlarla paylaşmak istiyor olabilirsiniz. İlham aldığınız kanallara öncelikle yönelmelisiniz. Verdiğim örnekteki gibi spor içerikli bir video yayınlayacaksınız düşündüğünüz sporla ilgili videolar izlemeye devam edin. O kanalın ne kadar sıklıkla video koyacağını görmüş olursunuz. O kanalın neye dikkat ettiğini neler yapmak gerektiğini gözlemleyerek ve ilham alarak kendiniz daha iyi bilebilirsiniz.

YouTuber Nasıl Olunur? – Detaylar

Eğer yeterince ilham aldıysanız ve bir ajandanıza nasıl içerikler üretmek istediğinizi, ne kadarda bir video yüklemeyi düşündüğünüzü, hangi kesime hitap etmek istediğinizi belirlediyseniz ekipman aramaya başlayabilirsiniz. Çünkü ilham ve motivasyondan sonra en önemli şeylerden bir diğeri de kaliteli ekipmana sahip olmanız. Çünkü unutmayın sizin üreteceğiniz içerik gibi her gün milyonlarcası yükleniyor ve sizin ön plana çıkmanız gerekiyor. Başarılı Youtuber’lar yeni teknolojilerden sürekli haberdar olmak zorundalar. Kullandıkları editleme programından kameraya, stüdyodaki ışığa ve seslerini daha iyi duyuracakları mikrofona kadar sıkı bir araştırma yapıyorlar. Bu araştırmayı yapmalarındaki sebep izleyici kesime en kaliteli görüntüyü ve sesi ulaştırmak. Siz istediğiniz kadar yaratıcı bir içerik planlayın. Çok ünlü kişileri kamera karşısına getirin. Eğer görüntü ve kamera seyirciyi tatmin etmiyorsa izlenme sayınız çok az kalacaktır. Sizleri takip etme isteyen izleyicileriniz iyi bir ekipmanla videolarınızı izlemek isterler.

Youtube’un kendi yardım kısmından kanalınıza nasıl şekil vereceğinizi bulabilirsiniz. Kanalınızın ismi ve teması belli olduktan sonra iyi bir ekipmanla çekilmiş videoları direk sayfanızdan yükleyebilirsiniz.

  1. Profilinize tıkladığınızda en üstteki kanalım kısmına tıklayın.
  2. Profil resminizin yanındaki 2 mavi kutucuktan “kanalı özelleştir” e basın.
  3. Yüklenenler başlığından “bir video yükleyin” kısmına basın.

Editlediğiniz videonuz artık yüklenmeye hazır.

Ayrıca YouTube platformunda olan Hayrettin ile alakalı Hayrettin 13 Dakikada 13 Kızın Instagram Adresini Aldı! videosunu izlemeden geçmeyin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan