Youtube Videolarında Özel Süre Nasıl Paylaşılır

Youtube Videolarında Özel Süre Nasıl Paylaşılır


Youtube videoları paylaşırken , videonun belirli bir kısmını paylaşmak ve videonun belirli bir süreden başlaması için aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz. Kullanıcılar Youtube’da dakika linki nasıl verebilirim şeklinde sorular ilettiğinden aşağıdaki resimli anlatımı yapıyoruz. Özellikle uzun videolarda , videoları paylaştığınız kişiyi videoda tam istediğiniz noktaya ulaşmasını sağlamak için oldukça pratik bir yöntemdir. İşlemi 2 adımda gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaşmak istediğiniz videoyu açarak , videonun altında bulunan “Paylaş” seçeneğine tıklayın.

Başlatma zamanı seçeneğini işaretleyerek videonun başlamasını istediğiniz süreyi kutucuğa girin. Olusturulan linki karşı tarafa gönderdiğiniz zaman video belirlediğiniz zamandan itibaren oynamaya başlayacaktır.

Linklerin sonuna =1m45s kodunu ekleyerekte işlemi yapabilirsiniz. Örneğin: 2 dakika 15 saniye için =2m15s eklemeniz yeterlidir.

Video paylaşım seçenekleri 3 ayrı seçenekte sunulur:

  • Paylaş: Bu sekmede, e-posta iletisi gibi başka bir yere kopyalayıp yapıştırabileceğiniz bir bağlantı görürsünüz.
    • Başlangıç: Videonun belirli bir bölümüne bağlantı vermek için bu kutuyu işaretleyin ve bağlantıyı kopyalamadan önce başlangıç zamanını girin. Örneğin, videoyu 2. dakikanın 30. saniyesinden başlatmak için kutuyu işaretleyip “2:30” yazın.
    • Sosyal ağlar: Videoyu paylaşmak için bir sosyal ağ simgesini (ör. Facebook, Twitter) tıklayın.
  • Yerleştir: Bu sekme bir web sitesine videoyu yerleştirmek için kod sağlar.
  • E-posta gönder: YouTube, girdiğiniz e-posta adreslerine e-posta gönderir. Alıcı videoyu almazsa sosyal ağ klasörünü ve spam klasörünü kontrol etmesini veya adres defterine [email protected] adresini ekleyip istisna listesini filtrelemesini isteyin.

Youtube hakkında merak edilen tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan