Youtube Videoları Donuyor Sorunu Çözümü

Youtube Videoları Donuyor Sorunu Çözümü


Youtube videolarını Telefonda veya Bilgisayarda izlerken yaşadığın donma ve yavaşlama sorunlarının kaynağını tespit ederek sorunu nasıl çözebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Videoların donma sebebi çoğunlukla internet bağlantısından kaynaklanmaktadır. Yavaş bir internet bağlantısında, videoların ilerlemesi çok yavaş olacağı için sık sık donma sorunu ile karşılaşırsınız. Çok nadir de olsa ekran kartı ve diğer donanımlarda yaşanan sorunlardan dolayı da donma sorunu yaşayabilirsiniz. Bu gibi sorunların çözümü için video izleme kalitesini düşürmek her zaman iyi bir çözüm gibi görünüyor.

Videoların izleme kalitesini düşürerek hem yavaş internet bağlantılarında , videoların daha hızlı oynamasını sağlayabilir hemde donanımlarınızın yüksek performans ile çalışmasını da engellemiş olursunuz. Bu sayede videolarınızı donmadan izleyebilirsiniz. Peki video kaliteleri nasıl değiştirilir ?

Video kalitesi nasıl değiştirilir ?

Tüm cihazlarda videoyu oynatırken sağ alt köşede bulunan Ayarlar / Kalite seçeneklerini takip edin.

Videoyu en düşük kalitede oynatmak için 144p seçeneğini işaretleyin.

144p ile videonun görüntü kalitesi oldukça düşecektir fakat videonuzu donmadan hızlı bir şekilde oynatabilirsiniz. Özellikle müzik dinlerken video kalitesini düşürmeniz , kotanızın dolmaması için de oldukça faydalı olacaktır.

Youtube bağlantı hızı istatistikleri

İnternet bağlantınızı ve videonun bağlantı kullanım ististiklerini görmek istiyorsanız, Youtube bu istatistikleri kullanıcılar ile paylaşmaktadır. Bu sayede bağlantınızı da çok net bir şekilde görebilirsiniz.

İzlediğiniz videoya sağ tıklayarak “Meraklısı için istatistikler” seçeneğine dokunun.

Açılan ekranda video hakkında birçok detayı görebilirsiniz. Bağlantı hızınız ve videoyu izlerken kullanmış olduğunuz bağlantı istatistiklerini de görebilirsiniz.

Bunlar haricinde video donma sorunları için tarayıcı ve Flash player eklentilerini güncel tutmanızı öneririz. Farklı tarayıcılar ile youtube erişim sağlayarak tarayıcınızı test edebilirsiniz. İşlem hakkında sorularınızı yorum ile bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan