YouTube Video Nasıl Yüklenir?

YouTube Video Nasıl Yüklenir?

Yutupçu olacak dostlar selamlar, YouTube’da video paylaşımı günlük olarak milyonlara ulaştığı gayet açık. Bu video paylaşım platformunda internet sektöründe olan kişilerin illaki 1, 2 videosu bulunmaktadır. Eğer sizde YouTube iş için veya kişisel videolarınızı yüklemek istiyor ve bu işin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız bu yazımız sayesinde nasıl video yükleneceğini öğrenebileceksiniz ve detayların neler olduğunu göreceksiniz, hemen anlatıma geçiyoruz;

Öncelikle YouTube’da video paylaşmak istiyorsanız bir adet google hesabınız olmalı bunun için “gmail.com” aracılığı ile bir adet e posta oluşturarak google hesabı için başlangıç adımı atın, ben bu işlemi zaten yapalı yıllar oldu sen işin asıl noktasına gel diyorsanız’da youtube.com adresine giriş yapıyoruz ve sağ üstte bulunan yükleme ikonuna tıklıyoruz.

Bu alana tıkladıktan sonra talimatları uygulayarak zaten video paylaşma ekranına ulaşacaksınız ama biz bilmeyenler için devamını’da göstererek onlara kolaylık sağlamak isteriz;

Yukarıdaki video yükleme işaretine tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki video sekme ekranı gelecektir, bu ekran sonrasında ise videonuzun başlığı olsun, açıklama kısmı olsun, etiket işlemleri olsun tüm işlemleri görebileceğiniz ve detaylandırabileceğiniz sayfa karşınıza gelecektir.

YouTube Video Paylaşma

O Sayfadan gerekli ayarlamaları yaparak kategori seçme, para kazanmayı aktif etme, dil çevirileri vb. düzenlemeleri yaptıktan sonra videonuzu paylaşmak için yapmanız gereken tek işlem “Yayınla” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır, bu sayede videonuz herkes tarafından görülecek bir şekilde paylaşılacaktır.

İlk görüntülenmeler belki hemen gözükmeyebilir, bu yüzden abi ben bir çok kişiye izlettim ama hiç kimsenin izlediği gözükmüyor. 1 Kişi izledi ya da hiç görüntülenme yok yazıyor gibi sorunlar gayet normaldir. Bunun için biraz bekleyin ve 10 dakika içerisinde muhtemelen izlenmeler gelecektir.

Ayrıca ilk paylaşımınız olmasından dolayı 5 – 10 kişi izlemesi gayet normaldir, hiç izlenmiyorum neden diye sormayın çünkü kanalınız yeni ve ilk videonuz sizi kimse tanımıyor, bu yüzden buraya ilk olarak kendinizi tanıtarak başlamanızı öneririz. Daha sonra video paylaşımına devam ettikçe izlenme sayınızda yükselecek ve istediğiniz izlenmeleri yakalayabileceksiniz.

Bu yazımızda YouTube’a video nasıl atılır konumuzu aldık, bir önceki yazımızda YouTube için abone hilesi paylaşmıştık, şuradan bakabilirsiniz: YouTube Abone Hilesi

Yorum Yap
0 Yorum yapan