YouTube Para Kazanma 2020 Taktikleri

YouTube Para Kazanma 2020 Taktikleri

YouTube’tan para nasıl kazanabilirim diye gelen birçok bildirim ulaşıyor, bizde sizlere bu konuyu ele alarak youtube’dan para nasıl kazanırsınız ondan bahsetmek istedik, öncelikle youtube’dan para kazanmanız için bir kanalınız ve içerisinde en az 1 adet video olduğunu düşünüyoruz, bu işlemler yoksa zaten böyle bir şey aratmanız’da garip olabilir. Kanal açıp en az 1 video attıktan sonra gelelim para kazanma işleminin detaylarına;

YouTube Para Kazanma Şartları

YouTube’dan para kazanmak için öncelikle hesabınızın en az 30 gün içerisinde açılmış olması gerekiyor ve en az bir videoyu herkese paylaşmış olmanız gerekmekte. Ayrıca yeni gelen bir güncelleme ile artık en az 1.000 izlenmeye sahip olan kişiler reklam hesabı için başvuruda bulunuyor. Diğer şartlar ise profil ve kapak resmi oluşturmak. Eğer bu işlemleri yaptım başvuru nasıl yapacağım derseniz o işlemin yapılışını’da aşağıdan takip edebilirsiniz.

YouTube Para Kazanmak İçin Başvuru Yapma

YouTube para işlemlerini google adsense hesabınız üzerinden yapmanız gerekiyor ve ben bu hesabı açtırmam için başvuruyu nereden yapmam gerekiyor diye soracak olursanız ilk olarak youtube açarak sağ üstte bulunan “içerik oluşturucu stüdyosuna” giriş yapmanız gerekmekte, buraya girdikten sonra ise aşağıdan “kanal” sekmesini bulun ve içerisinden durum ve özellikleri seçin, bu seçimi yaptıktan sonra ekrana gelen para kazanma bölümünün aktif olmadığını göreceksiniz, aktif etmek için üzerine tıklayın ve etkinleştir deyin.

Daha sonra sizin şartlarınız uygun ise adsense’nin başvuru sayfasına yönlendirecektir, bu sayfa üzerinden gerekli ayarlamaları doldurduktan sonra başvurunuzu gönderin ve size 3 iş günü içerisinde dönüş yapsınlar, işlem bu kadar basit sonuç onaylanırsa artık videolarınızdan para kazanabilirsiniz.

YouTube Adsense Onayı Maili Gelmedi

Eğer onay mesajınız 3 günü geçtiği halde gelmediyse merak etmeyin ve biraz daha bekleyin çünkü adsense bu konuda hızlı davranmıyor ve 1 ay sürede bile geri dönüş yaptığı oluyor bu yüzden sabrederek tek yapmanız gereken işlem beklemektir.

Mail kutunuzu her gün kontrol edin ve olumlu veya olumsuz gelen mail üzerinden olumsuz ise gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra tekrar başvuruda bulunabilirsiniz, bunun hiçbir sakıncası yoktur.

Ayrıca dün bahsettiğimiz hesap çalma işlemi içinde şu yazımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube Hesabı Nasıl Çalınır?

Yorum Yap
0 Yorum yapan