YouTube Kanalı Nasıl Açılır? – 2020 Taktikleri

YouTube Kanalı Nasıl Açılır? – 2020 Taktikleri

YouTube kullanımı için yapmanız gereken tek şey Google hesabını açmaktır. Fakat isteğiniz YouTube kanalı açarak, sadece video beğenmek diğer kanallara abone olmak veya çeşitli videoları izlemek dışında kendinize ait bir kanal kurarak oradan herkesin size ve sizin beğenilerinize ulaşması ise izlemeniz gereken belli başlı adımlar var. Başlamadan önce YouTube hakkında bilgi edinmek, neden insanların kanal açarak diğer insanlara ulaşma hedefi içinde olduğunu anlamamıza yardımcı olacaktır.

YouTube Kanal Nasıl Açılır 2020

Bildiğimiz üzere iki vizyonu geniş genç adam sayesinde satın alınan YouTube’un öncelikli amacı para kazanmak ve kazandırmak gibi görünse de bu kanalı daha faydalı ve farklı yönlerde kullanan, bu şekilde milyonlarca insana ulaşan birçok insan mevcuttur.

Önerilen Bağlantı: YouTube Para Kazanma 2020

Bu insanlar kendi kanalları aracılığıyla yeteneklerini paylaşabiliyor veya diğer insanlara faydalı olacak öğretici videolar çekebiliyorlar. Tabii ki her videoya yetişmek mümkün değil. O yüzden kanal sahiplerinin sadece kanalı açıp video paylaşmaktan çok daha zorlanacakları şey aslında o kanalı kontrol altına alıp düzenli bir şekilde, ilgi çekici ve izleyiciyi sıkmayacak videoların devamlı olması halinde daha fazla kitleye ulaşmak olacaktır.

YouTube kanal oluşturma

Kanalınız bu ve bunun gibi işlevlerde sizin hayatınıza ve diğer insanlara ulaştığı takdirde onların da hayatına belki de çeşitli boyutlarda değişikliğe yol açacaktır.

Önerilen Makale: YouTube Video Nasıl Yüklenir?

Ayrıca YouTube kanalınız sayesinde beğendiğiniz şarkı veya videoları kaydetme amacı ile kendinize bir liste oluşturabilir, istediğiniz videonun altına yorum yapabilir ve hatta kendi çekimlerinizi başkalarının beğenilerine sunabilirsiniz. Peki şimdi nasıl YouTube kanalı açabilirsiniz bunun aşamalarını inceleyelim.

Şahsi Bir Kanal Açmak İçin Belli Başlı Adımlar

  • Eğer ki halihazırda bir hesabınız yok ise bir Google hesabı açın.
  • Google hesabınız ile oturumu bilgisayar, telefon vs. üzerinden açın.
  • Kullanmayı hedeflediğiniz video yükleme yorum atma gibi fonksiyonları deneyin.
  • Kanal oluşturmanız için size gönderilen bir bildiriye tıklayıp devam edin.
  • Google hesabınız ile uyumlu bilgilerinizi gözden geçirip onay butonuna basın.

Şahsi Olmayan Farklı Bir Adla Kanal Açmak

Bu aşamada ise bir kişinin hesabı olması şartı koşulmadan yönetici sayısında bir kısıtlaması olmadan açılabilen bir kanaldır. Bu nedenle şahsi bir kişinin adının olma koşulunu istemez. Para kazanma yöntemi olarak, herhangi bir firma tanıtım kanalı olarak veya eğlence amaçlı olması yönünden tercih edilen bu çeşit bir kanal açma yöntemi için biraz daha kapsamlı bir yol izlemeniz gerekecektir.

  • Google hesabınız ile oturumu bilgisayar, telefon vs. üzerinden açın.
  • Kendi kanalınızın listesine erişin.
  • Bu aşamada isteğinize göre uygun yeni bir kanal açabilir veya var olan bir işletme isminizi kullanabilirsiniz. Yeni kanalı oluşturmak için butona basmanız yeterli. İşletme hesabı için ise aynı ismi taşımayacak özgün bir isim bulup devam edebilirsiniz.
  • Hesabınızı Google hesabınız ile uyumlu hale getirin.
  • Kanalınızın yönetici veya yöneticilerini belirlemek için ‘kanal sahiplerini ve yöneticilerini değiştirme’ ayarından yapabilirsiniz.
Yorum Yap
0 Yorum yapan