Youtube ı Nasıl Engellenir

Youtube ı Nasıl Engellenir


Youtube ı nasıl engellenir ? Bildiğiniz gibi Adblock eklentisi sayesinde Bilgisayar, Android telefonlar ve iPhone telefonlarda reklamları kolayca engelleyebilirsiniz. Adblcok dünya genelinde 200 milyondan fazla indirilen ve yayınlandığı günden bu yana büyük ilgi görmüş bir reklam engelleyicidir. Youtube yanında , Facebook, Twitter vb. tüm web üzerindeki reklamları engeller. Chrome , firefox gibi tarayıcılarda otomatik olarak çalışır ve tüm reklamları tespit ederek görünmesini engeller. Bilgisayarlarınızda küçük bir eklenti ile bu işe yapabilirsiniz fakat telefonlarda uygulamanın tarayıcısını kullanmanız gerekiyor. Root yapılmış telefonlar için özel sürümler var fakat diğer telefonlar için verdiğimiz tarayıcıyı indirerek reklamları kolayca engelleyebilirsiniz. ı engelleyerek hem zaman kazanabilir hemde mobil kotanızın daha verimli kullanılmasını sağlayabilisiniz.

Bilgisayar, Android ve ios sürümlerinden size uygun olan linke tıklayın ve ilgili sürümü indirin.

Bilgisayar için: Tıklayın

Android Telefon için: Tıklayın

iPhone telefonlar için: Tıklayın.

Uygulamayı indirdikten sonra cihazınıza yükleyin. Bilgisayarlarda Chrome tarayıcınız için “Chrome’a ekle” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Eklentiyi yükledikten sonra Youtube açarak reklamsız olarak videoları izlemeyi test edebilirsiniz. Videolar öncesinde gelen veya bildirim olarak çıkan kutucukların tamamını engellemektedir. Özellikle video yayıncısı tarafından yayınlanan ve bazen ekranın tamamını kapatan bildirimleri tamamen kaldırmaktadır. Youtube’un son reklam türlerinden biri olan “Geçilemeyen reklamlar” da son güncellemeler ile engellenmektedir. Bazen reklam yerine beyaz ekranla karşılaşabilirsiniz bu tarz durumlarda birkaç saniye beklemeniz halinde reklamsız olarak video oaynamaya devam edecektir.

Adblock şimdilik bu konuda kullanabileceğimiz en gelişmiş uygulamadır. Geniş bir geliştirici ağına sahip eklenti , uygulama hakkında soru ve sorunlarınızı bizlere iletebilirsiniz. Sizlerinde alternatif farklı çözümleri varsa diğer kullanıcılarla yorum alanında paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan