YouTube Arama Geçmişi Silme

YouTube Arama Geçmişi Silme

İstediğiniz her an her bilgiye erişebildiğiniz her türlü videoyu izleyebildiğiniz YouTube’da bazen bazı sebeplerden ötürü yaptığımız aramaların kayıt altında bulunmaması için YouTube geçmişini silmeye ihtiyaç duyarız. Örneğin, geçmişteki bir aramanızı daha hızlı bulabilmek için en son arananların silinmesi, daha önceden beğenip de şimdilerde beğenmediğiniz bir videonun silinmesi veyahut başkasının görmesinden hoşnut olmayacağınız arama geçmişinizi rahatlıkla silebilirsiniz.

Hemen küçük bir hatırlatmada bulunalım. YouTube hesabınız Google hesabınız ile uyumlu olarak hareket etmektedir. Yani YouTube da yapacağınız bir şey bağlantılı olarak Google hesabınızda da kaydedilecektir. İhtiyaç duyduğumuz diğer bir hatırlatma ise YouTube üzerinde açtığınız bir video veya yaptığınız herhangi bir arama kaydedilip bunlara ne kadar süre vakit ayırdığınız bile YouTube ile bağlantılı olan Google hesabınızda kayıt altına alınmaktadır. Bunların hepsi YouTube geçmişi alt başlığı altında dosyalanmaktadır.

YouTube Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

YouTube arama geçmişi silme işlemi için hesabınıza giriş yaptıktan sonra eğer ki Google hesabınız ile girdiyseniz hemen sayfanın sağ üst köşesinde isminiz veya nickname olarak kullandığınız adınız her ne ise onu göreceksiniz. Ona tıkladıktan sonra kendi sayfanıza giriş yapıp ayarlara erişebilirsiniz. Ayrıca buradan Google hesap ayarlarınıza da erişebilirsiniz. Çıkan butonlardan Tarih sekmesine tıklayıp arama geçmişinize yönlendirileceksiniz. Tüm geçmişi silmek zorunda değilsiniz.

Silmek istediğiniz videoları seçerek Kaldır sekmesinden tek tıklama ile silebilirsiniz. İsteğiniz halinde tüm izleme geçmişini silme yöntemi ile de yeni bir hesaplaşırcasına temiz bir arama geçmişine sahip olabilirsiniz. Bu şekilde izleme geçmişini silme yöntemi ile herhangi bir insanın sizin hesabınıza erişebilme ihtimalini ortadan kaldırıyor, her türlü ortamda (okul, iş yeri, vs.) sizin olası bir sıkıntıyla karşı karşıya gelmememizi sağlıyor.

YouTube Geçmişi Temizleme

Çok farklı olmamakla birlikte ekstra olan bazı durumları yazmakta fayda görüyoruz. iPhone da izleme geçmişimizi silmek için YouTube uygulamasını telefonunuza indirmeniz daha kolay bir yöntem olacaktır. Google’ın reklam yöntemi olan öneriler kısmı her ne kadar silinemeyecek olsa da YouTube’ta bunu en az seviyeye indirmek için hesap ayarları kısmından ‘ilgi alanıma göre reklam al’ butonu ile rahat bir gezintiye sahip olabilirsiniz.

YouTube arama geçmişi temizleme işlemi hakkında sorularınız varsa bizlere aşağıdan bildirerek cevap sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan