Youglish ile İngilizce Telaffuzunuzu Geliştirin

Youglish ile İngilizce Telaffuzunuzu Geliştirin


İngilizce bir kelimenin telaffuzu ve şöylenişini merak ediyorsanız size bu konuda oldukça başarılı bir siteyi tanıtacağız. Site aracılığıyla merak ettiğiniz kelimenin , ingiliz, amerikan , avustrulyan aksanlarını seçerek öğrenebiliyorsunuz ya da tümü seçeneğini işaretleyerek tüm aksanlar için arama yapabilirsiniz.

Sistem aranan kelimeyi Youtube aracılığıyla arayarak, kelimenin veya cümlenin geçtiği videoları listeliyor. Videoyu dinleyerek aksanı öğrenebilir bir yandan altyazı ile konuşmaları takip edebilirsiniz. Tekrar dinle ve sonraki videoya geç özelliği ile farklı farklı kişilerden bu cümleleri dinleyebiliyorsunuz. İngilizcenin yanında Français,  Italiano,  Español , Português, Deutsch dillerinide destekliyor.

İngilizceyi geliştirmek için oldukça faydalı bulduğumuz bu siteyi şiddetle denemenizi öneriyoruz. İngilizce kurslarında zaman kaybetmek yerine bu tarz online yardım ve destek siteleri ile yabancı dilinizi daha da geliştirebilirsiniz.

Siteye giriş yapmak için ; #Giriş

Siteye giriş yaptıktan sonra arama bölümüne öğrenmek istediğiniz kelime veya cümleyi yazıp “Say it” seçeneğin tıklayın.

1. Alanda aradığımız kelimeyi yazdıktan sonra YouTube ‘da sadece bu kelimenin geçtiği videolar listeleniyor.

2. Bölümde videonun altında ayrıca altyazıları takip edebilirsiniz. Bu sayede diğer kelimeleri de öğrenebilirsiniz.

3. Video oynatma alanında videoyu tekrar dinleyebilir, Bu kelime veya videoların geçtiği başka videolara geçiş yapabilirsiniz.

Ayrıca sitenin hemen altında bulunan “Setting” ayarlar seçeneğine giriş yaparak altyazı ayarlarını düzenleyebilir renk değişiklikleri veya font değişiklikleri yapabilirsiniz.

Yabancı dilinizi geliştirmek için son zamanlarda “Dualingo” dan sonra gördüğümüz en faydalı sistem. İngilizce konusunda kaynak arayan ve online derslere katılan arkadaşlarınıza önerebilirsiniz. Sistemin tek eksik yanı mobil cihazlar Android ve ios için herhangi bir uygulaması olmaması, umarım ilerleyen zamanlarda uygulama da yayınlanır. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan