Yandex Webmaster Site Nasıl Eklenir

Yandex Webmaster Site Nasıl Eklenir


Arama motorları, biz webmasterların olmazsa olmazıdır. Kitlelerinize ulaşabilmek için arama motorlarını bilmek ve bu arama motorlarının sitemlerini iyi tanımanız gerekiyor. Arama motoru dendiği zaman akla Google geliyor fakat diğer arama motorlarıda oldukça azımsanmayacak derecede kullanıcı sayılarına ulaşmış durumda. Bunların başında Yandex arama motoru geliyor. Yandex kısa sürede büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan ve ülkemizdede oldukça fazla kullanılan bir arama motorudur. Kullanıcıları sitenizden haberdar etmek için , Yandex’e entegre etmeniz oldukça faydalı olacaktır. Yandex’in bu konuda Google kadar katı kuralları yoktur. Yandex’e sitenizi eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Öncelikle aşağıdaki linke giriş yapıyoruz. Burada işlemlere başlayabilmek için bir hesaba ihtiyacınız vardır.

Yandex Site ekleme tıklayın

3 Aşamada sitenizi arama motoruna kolayca ekleyebilirsiniz. ilk aşamada site adresinizi yazın. 2. aşamada sizler için özel üretilen kodları sitenize ekleyin. Son aşamada genel bilgi ve ayarları düzenleyin.

Sitenizin URL’sini girin ve “Site ekle” butonuna basın. Site, siteleriniz listesine eklenecektir ve yönetim haklarının doğrulanmasından sonra, Yandex robotunun siteyi ziyaretleri hakkında bilgi alabileceksiniz. Eğer site henüz indekslenmemişse otomatik olarak sıraya eklenecektir.

Yandex webmaster bize neler sunuyor ?

  • İndeksleme sırasında hangi hatalar meydana geldi
  • Hangi sayfalar arama dizinine girdi
  • Kim sitenizin sayfalarına bağlantı veriyor
  • Kullanıcılar hangi sorguyla siteye gidiyor
  • Siteniz virüslerden nasıl korunur
  • Site görünümünü arama sonuçlarında nasıl iyileştiririm

Eğer kullanıcı kaynağınızı takip ediyorsanız, zaman içinde Yandex’ten oldukça ciddi sayıda ziyaretçiler geldiğini göreceksiniz. Sitenizi ekledikten sonra site haritanızı ve  robots.txt dosyanızıda düzenleyerek başarılı bir çalışma yaparsanız ilerleyen zamanlarda ciddi bir gelişim kaydettiğinizi farkedebilirsiniz. Detaylı bilgi ve merak ettiğiniz konular için sitemizde arama yapabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan