Yandex Navigasyon’a İşyeri, Firma, Şirket Nasıl Eklenir

Yandex Navigasyon’a İşyeri, Firma, Şirket Nasıl Eklenir


Yandex Navigasyon‘a kurumunuzu, firmanızı, işyerinizi veya şirketinizi nasıl ekleyebilirsiniz ? Resimli anlatım ile işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Ülkemizde ücretsiz navigasyon kullanımında , rakipsiz Yandex başı çekiyor. Neredeyse trafikte her araçta navigasyon sistemi olarak Yandex’i görebilirsiniz. Müşterilerinizin size kolay erişebilmesi için mümkün oldukça teknolojinin bize sunduğu bütün ortamlarda aktif olamamız gerekiyor. Arama motorlarında, adres – iletişim bilgilerimizin olması gerektiği gibi Navigasyon sistemlerinde’de iyerimizin kayıtlı olması şarttır.

Yandex’e işyerini eklemek , diğer sistemlerde olduğu gibi çok aşamalı bir işlem değildir. Herhangi bir onay aşaması veya adres doğrulama postaları gerektirmeden yapılabilir. Bunun için bazı kritik alanları doğru olarak doldurmamız ve mümkün olduğunca detaylı bir adres haritası belirlememiz gerekiyor. Diğer servislerde veya arama motorlarında firmanızın ekli olması, adres bilgilerinizin bulunduğu bir website sahibi olmanız, faliyet alanları kategorilerinin doğru seçilmesi, adres bilgilerinizin güncel olması gibi kriterleri karşılamanız durumunda ekte belirttiğimiz işlemleri yaptıktan sonra tahmini 1 hafta içinde firmanız navigasyona eklenecektir. Firmanız onaylandıktan sonra Yandex haritalarda görebilirsiniz fakat navigasyon’da aktif olarak görünür duruma gelmesi için uygulamamın güncellenmesini beklemeniz gerekiyor. Sistem belirli aralıklarla güncellenmektedir. Şimdi işlemi nasıl yapacağınızı anlatalım;

Kurum-Firma-Şirket eklemek için #Tıklayın

Yukardaki linke giriş yaptıktan sonra “Kurum ekle” sayfasına yönlendirileceksiniz.

Firmanızın konum, kurum adı, adres bilgilerini detaylı olarak yazınız.

Adres bilgisini tam ve eksiksiz olarak yazmanız halinde, uyarı ekranında “adres onaylandı” uyarısını göreceksiniz. Dilerseniz adres bilgilerinizi harita üzerinden seçebilirsiniz. Mümkün olduğunca detaylı yazmaya özen gösterin.

Üst alandaki bilgileri doldurduktan sonra “web sitesi” ve “Faliyet alanları” seçeneklerinde firmanıza uygun olan bilgileri girin. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi, web sitenizde firmanızın adresi yazıyorsa onaylanma sürecinde kolaylık sağlayacaktır. Faliyet alanınızı doğru girmeniz çok önemlidir.

Tüm bilgileri girdikten sonra doğrulama kodunu yazarak “Gönder” seçeneğine tıklayın.

Rehber’e yeni kurum eklendi” uyarısını göreceksiniz. İlettiğiniz bilgiler yetkililer tarafından incelenecektir. İnceleme yaklaşık 1 hafta sürmektedir.

Firmanızı rehbere ekledikten sonra düzenli aralıklar kontrol ediniz. Eğer 1-2 haftayı geçmesine rağmen firmanız eklenmediyse, bilgilerde bir sorun olabilir. İlgili sayfaya girerek yeniden başvuru yapmanız gerekecektir. Yandex’e işyeri ekleme hakkında sorun yaşayan kullanıcılar aldıkları hatayı yorum alanında bilgirirse tekrar yardımcı olabiliriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan