Yandex Navigasyon Hatalı, Yanlış Adres Nasıl Düzeltilir

Yandex Navigasyon Hatalı, Yanlış Adres Nasıl Düzeltilir


Yandex Navigasyon’da hatalı adres bilgisi nasıl düzeltilir ? Adres bilgileri nasıl güncellenir ? İşlemlerini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Ülkemizde en çok kullanılan navigasyon sistemi olan Yandex’te , diğer haritalarda olduğu gibi birçok hatalı bilgi veya adres bilgileri olabiliyor. Anlık değişimler haricinde, yanlış adres bilgileri, hatalı yol çizimleri vb. hatalarda geri bildirimde bulunarak bilginin güncellenmesini veya düzeltilmesini sağlayabilirsiniz. Geri bildirimlerin sayısı arttıkça daha doğru bir harita bilgisi ortaya çıkacaktır. Yandex haritalar ve Yandex navigasyon aynı altyapı üzerinde çalıştığı için düzenlediğiniz adres bilgisi iki sistemde de değişecektir.

Yandex adres nasıl düzenlenir ?

Yandex.com.tr/harita/ adresine giriş yaparak Yandex hesabımızla oturum açıyoruz.

Haritalarda düzenlemek istediğiniz cadde , sokak veya herhangi bir bilgiye sağ tıklayıp “Burada ne var ?” seçeneğine tıklıyoruz.

Detaylı adres künyesinin hemen sol altında bulunan “Hatayı düzelt” seçeneğine tıklıyoruz.

Adreste bulunan sorunu en iyi ifade eden kategoriyi seçin. Yanlış isim, hatalı lokasyon veya objeyi haritadan silin seçeneklerinden birini seçin. Başvurunun daha hızlı işleme alınabilmesi için kategorinin doğru seçilmesi çok önemlidir.

Biz örnek olarak yanlış isim seçeneğini işaretliyoruz.

Adresle ilgili doğru bilgileri ilgili kutucuğa girin. Mümkün olduğunca fazla detay yazmak faydalı olacaktır.

Üye girişi yaptığımız için Adınız ve mail adresi gibi bilgiler otomatik olarak gelecektir.

İşlemleri tamamladıktan sonra “Gönder” seçeneğine tıklayarak bildirimimizi yetkililere iletiyoruz. Eğer tespitiniz doğruysa kısa süre içerisinde hata düzeltilecektir. Hata ile ilgili bildirim sayısı ne kadar fazla olursa düzeltilme süresi ve ihtimali o kadar artacaktır. Bu tarz bildirimler değerlendirilirken başvuru sayısı ve hatadan etkilenen kullanıcı sayısı da analiz edilmektedir. Yandex navigasyon ve haritalar hakkında metak ettiğiniz tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan