Yandex Hesabı Nasıl Silinir

Yandex Hesabı Nasıl Silinir


Ülkemizde son zamanlarda yapmış olduğu reklamlar ve çalışmalar sayesinde Yandex, ciddi bir kullanım sayısına ulaşmış durumda. Bir arama motoruna göre çok farklı çalışmalar sunan ve kullanıcılarını farklı platformlardan edinmeye çalışan Yandex’te kullanıcılar hesaplarını silmek istediği zaman aşağıdaki işlemleri kullanabilir.

NOT:Hesap silinirken, verileriniz tümüyle ve geri döndürülemez bir şekilde silinir. Yandex servisleri hesabınıza bağlı olduğu için burada bulunan bilgilerinizi kurtarılamaz şekilde silebilirsiniz.

Sildiğiniz kullanıcı adını geri almak için en az 6 ay beklemeniz gerekmektedir. Silinen hesabı 6 ay içinde kimse alamaz. Bunun tam zamanını bilemeyiz ve bu tarihi değiştiremeyiz.

Yandex hesabı nasıl silinir ?

Hesabı silmek için Kişisel bilgiler sayfasında bulunan “Hesabı sil” bağlantısına gidin.

Hesabınızı silmek için formun altında bulunan alandaki bütün bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Son olarak şifrenizi yazıp onayladıktan sonra hesabınızı tamamen silebiliriniz.

Hesabınızı silme butonuna bastıktan sonra hesabınız anında silinir. Diğer servislerde 1 hafta veya 15 gün içinde hesabınıza tekrar giriş yapıp silmeyi iptal edebiliyorsunuz fakat Yandex’te böyle bir şansınız yoktur. Hesabınız başkası tarafından silindiyse de aynı durum geçerlidir. Şifrenizi korumak için Yandex şifre koruma önerilerini kontrol edebilirsiniz.

Güçlü bir şifre oluşturmak için şunları kullanın:

  • Hem büyük, hem de küçük Latin harfleri
  • Rakamlar
  • noktalama işaretleri (izin verilen: ` ! @ # $ % ^ & * ( ) _ = + [ ] { } ; : ” | , . < > / ?, izin verilmeyen: ~ ve ‘).

Hesaplar ve servisler hakkında sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan