Yandex E-Mail Yönlendirme Nasıl Yapılır

Yandex E-Mail Yönlendirme Nasıl Yapılır


Yandex mail hesabınızda E-mail yönlendirme işlemlerini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Yandex tüm servislerde olduğu gibi mail servislerinde de oldukça iyi bir kullanıcı sayısına ulaştı. Arama motoru ile başlayan girişimleri, neredeyse Google ‘da bulunan tüm servisleri ekleyerek devam ettirdiler. Mail kullanımında da kullanıcılar birden fazla mail kullanımında, hesapları ayrı ayrı arayüzlerden kontrol etmek yerine tek hesap üzerinden yönetmeyi daha kolay buluyor. Ek hesaplarınızı da yönlendirme ile tek mail adresinde toplayabilirsiniz. Şimdi işlemi nasıl yapacağımıza geçelim. Resimli anlatımı izleyebilirsiniz.

Yandex Mail hesabınıza giriş yapın. mail.yandex.com adresinden giriş yapabilirsiniz.

Ayarlar’a girerek “Tüm ayarlar” seçeneğini işaretleyin ve Mail → Tüm ayarlar → Gelen e-posta filtreleri → Filtre oluştur yolunu takip edin. (Filtre oluşturarak, gelen e-postalarınızı sınıflandırıp klasörlere yerleştirebilir, farklı bir adrese iletebilir, yeni e-postalar için bildirim alabilir, otomatik olarak yanıtlayabilir ve hatta bazı e-postaları doğrudan silebilirsiniz

Şunları uygula” seçeneğinde yönlendirilmesini istediğiniz seçenekleri filtreleyebilirsiniz. Eğer tüm maillerin yönlendirilmesini istiyorsanız ayarları değiştirmenize gerek yoktur. Eğer seçeneğinin altına filtreleme işlemine bir isim verebilirsiniz.

Klasöre taşı” seçeneğindeki tiki kaldırarak “Şu adrese yönlendir” tikini işaretleyin. Seçeneğin karşısında bulunan alana maillerin iletilmesini istediğiniz adresi yazın.

İşlemi tamamlamak için hesap şifrenizi girmeniz gerekiyor. Devam seçeneğine tıkladıktan sonra açılan ekrandan şifrenizi giriniz.

Şifrenizi girdikten sonra yönlendirme işlemi tamamlanmış olacaktır. Daha sonra filtre üzerinde değişiklik yapmak istiyorsanız tekrar bu adımları takip ederek E-posta adresini değiştirebilir veya yönlendirmeyi iptal edebilirsiniz. Yandex e-posta yönlendirme işlemi tamamlanmıştır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan