WordPress Tema İsmi Nasıl Bulunur

WordPress Tema İsmi Nasıl Bulunur


WordPress Türkçe, ülkemizde en çok kullanılan blog sistemlerinden biridir. Kolay kurulum ve kullanışlı bir arayüze sahip olan WordPress, şuanda neredeyse rakibi olmayacak derecede başarılı bir durumdadır. Sistemin en güzel yanlarından biride ücretli , ücretsiz temalar ile sitenizi kendinize göre şekillendirebiliyor olmanız. WordPress sisteminizi kurdunuz fakat tema konusunda bir türlü karar veremiyorsanız burada farklı siteleri araştırarak tema bulmak gerekiyor. Peki farklı sitelerde beğendiğiniz temaların adını nasıl öğrenebiliriz ? Tema adını öğrenmek için Chrome tarayıcılarda aşağıdaki işlemi yapmanız yeterlidir. WordPress, dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinden biridir, açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. WordPress kullanarak kısa süre içinde kendi sunucunuza kurulum yapabilir, sitenizi yayınlayabilir ve sitenize içerik eklemeye yani bloglamaya başlayabilirsiniz.

Tema adı nasıl öğrenilir ?

Beğendiğimiz temanın bulunduğu siteye Chrome ile giriş yapıyoruz.

CTRL + U kısayol tuşuna basıyoruz.

Style.css dosyasının bulunduğu mavi bağlantıya tıklıyoruz.

Tema bilgileri açılan sayfada karşınıza çıkıyor.

Theme Name: Jarida Theme URI: http://themes.tielabs.com/jarida/ Description: A Premium WordPress News Theme Author: TieLabs Author URI: http://tielabs.com/ Version: 2.3.1 License: license purchased License URI: http://themeforest.net/licenses/regular_extended

Tema bilgilerini aldıktan sonra tema ismini arama motorunda arayarak temanın bütün kaynaklarına ulaşabilirsiniz. Bazı sitelerde belirtilen seçenekler kapalı olabilir. Bu durumda farklı yollar ile tema ismi öğrenilmesi gerekiyor. Tema ismini öğrenme istediğiniz siteleri yorum olarak iletirseniz kontrol edebiliriz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan