WordPress Kişisel Blog Temaları – Ücretsiz ve Sade Görünüm

WordPress Kişisel Blog Temaları – Ücretsiz ve Sade Görünüm

İnternette en iyi wordpress blog temaları veya wordpress kişisel blog tema tavsiyeleri ile ilgili aramalara bakarsanız genellikle magazin tarzında, kalabalık görünümlü, ne olduğu belli olmayan temaları bulacaksınız. Hem performans açısından yavaş, hem de okuyucunun ilgisini, odağını başka tarafa çekecek türden.

Bu durumun aksine biz yazıda basit ve sade arayüze sahip, ücretsiz sürümü olan veya tamamen ücretsiz wordpress kişisel blog temaları nelerdir bazılarını görmüş olacağız.

Yıllardır kendime ait kişisel blog sitesi açma isteğim ve wordpress altyapısını da merak etmemin neticesinde bu makalede listeleyeceğim temaları zamanında keşfettim ve aralarından bir tanesini de seçerek kendi sitemde şu an kullanmaktayım. Aradığım ve bulduğum bu temaların vazgeçilmez özellikleri ise minimal, sade ve temiz, içeriği ön plana çıkaran, mobil uyumlu (responsive), SEO uyumlu ve mümkünse ücretsiz olması.

Lafı fazla uzatmadan ücretsiz minimalist wordpress kişisel blog temaları nelerdir görelim.

Not: WordPress temalarda destek (support) ve dökümantasyon sayfalarında birçok özelliğin kullanılabilmesini sağlayacak bilgiler içerebilir.

Clean Blogging – Tamamen Ücretsiz Sade Blog Teması

Eğer wordpress sade tema arıyorsanız oldukça sade, temiz, okunulabilirliği güzel, SEO uyumlu minimalist wordpress kişisel blog temaları arasında yer alan Clean Blogging temasına göz atmanızı tavsiye ederim. Sitem için tema seçimi sürecinde şu an ki kullandığım tema ile bu tema arasında tercihimde sürekli gittim geldiğim bir temadır kendisi. Hız ve performansı ön planda tutan, sadeliğe önem veren, biraz da minimalist iseniz bu tema tam size göre. Gereksiz özellik ve fazlalık yok.

Demo ve indirme sayfası : WordPress Clean Blogging Teması

Vanilla Milkshake – Tamamen Ücretsiz Blog Teması

Sıradaki tema ise wordpress sade tema aramalarım sırasında bulduğum aşırı derece sade ve güzel fontu ile sade wordpress tema seçimi için uygun adaylardan birisi. Tek derdim yazdığım içerik, sadelik, güzellik, gerisi önemli değil, diyorsanız ücretsiz kişisel wordpress temaları içerisinde yer alabilecek bu tema size göre olabilir.

Demo ve İndirme Sayfası: WordPress Vanilla Milkshake Blog Teması

Davis – Tamamen Ücretsiz Makale Teması

Sade, temiz tasarımıyla ücretsiz kişisel wordpress temaları içerisinde yer alan Davis teması, sadece makale yazmak isteyen kişiler için beklentileri oldukça iyi karşılayacağını düşünüyorum. WordPress için başlangıç teması da diyebiliriz. Minimalist, sadeliğe önem veren, hafif, hızlı ve içeriğe odaklı kişiler için alternatif bir tema. Tema görünümü beyaz ve siyah (dark mode) olarak ayarlanabilir.

Demo ve İndirme Sayfası: WordPress Davis Blog Teması

Illustratr – Tamamen Ücretsiz Portfolyo Teması

Kişisel wordpress teması olarak tasarlanmış sadeliği ve çekiciliği ile ziyaret eden kişilerde iyi etki bırakabilecek türden bir ücretsiz wordpress portfolyo teması. Tamamen ücretsiz olması da bir başka ilgi çekici yanı. Oluşturulan içeriklerin farklı türden listelenme özellikleri mevcut. Bunlardan birisi de pinterest tarzında listeleme işlevi. WordPress’te resim odaklı kişisel tema arıyorsanız tam size göre. Sade ve temiz bir tasarımı ile birçok özelliğe sahip olan bu tema birçok kişinin ilgisini çekebilecek bir tema.

Demo ve İndirme Sayfası: WordPress Illustratr Minimalist Portfolyo Teması

Simplent – Tamamen Ücretsiz Temiz Blog Teması

Minimal, sade, mobil uyumlu ücretsiz wordpress blog teması. Temiz tema arayanlar için alternatif wordpress makale yazma sitesi.

Demo ve İndirme Sayfası: WordPress Simplent Blog Teması

Manta – Tamamen Ücretsiz Çok Yönlü WordPress Teması

Mobil uyumlu, hızlı, sade ve minimalist, temiz kodlamaya sahip, SEO uyumlu, güvenli, arama motorlarının sayfaları taramasını kolaylaştıran schema mikro veri kodlaması ve daha birçok özelliği içerisinde barındıran, blog teması başta olmak üzere birçok proje için kullanılabilecek güzel bir wordpress teması. Esnek bir özelleştirme, görüntü ayarlarını değiştirme özelliğine sahip. En iyi basit wordpress temaları listesine girebilecek gayet güzel bir tema.

Aynı zamanda yukarıdaki özelliklere sahip olmasından dolayı şu anda sitemde kullandığım temadır kendisi. Tema üzerinde wordpress child tema kullanımı konulu yazımda da anlattığım üzere bazı değişiklikler yaparak kullanmaktayım.

Dökümantasyon sayfasında belirtildiği gibi anasayfadaki 3 kolonlu makale görüntüleme özelliği için wordpress panelde yazılar sayfasına girip postlarda hızlı düzenleme butonuna tıklayıp ‘Bu yazıyı sabit yap’ seçeneğinin seçilmesi gerekmekte.

Demo ve İndirme Sayfası: WordPress Manta Blog Teması

Suri – Tamamen Ücretsiz WordPress Blog Teması

Yine basit wordpress temaları içerisinde yer alan, sayfa hızı ve sadeliği ile ön planda olan minimal, hafif SEO uyumlu ve schema mikro data uyumlu temiz bir wordpres teması. İçeriğin ön planda olması ve sadeliği ile ilgi çekici bir görünüm sunuyor. Ancak 2 yıldan beri tema güncellenmemiş. Bu durumdan dolayı uyumluluk gibi bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Deneyip kullanabilirsiniz.

Demo ve İndirme Sayfası: WordPress Suri Blog Teması

Avani – Tamamen Ücretsiz

WordPress kişisel blog teması olarak kullanılabilecek sade, minimalist, ücretsiz temalardan biridir. Sayfa düzeni, tam içerik görünümü, sosyal menü, renk seçenkleri gibi sitenize ekleyebileceğiniz ve düzenleyip kişiselleştirebileceğiniz birçok özelliği barındırır. Ancak bu tema da 2 yıldan beri güncellenmemiş. Bu yüzden bir takım sorunlar çıkartabilir.

Demo ve İndirme Sayfası: WordPress Avani Blog Teması

Challenger – Ücretli ve Ücretsiz Sürümlü Minimalist Tema

Ücretsiz sürümü bile tamamen ücretsiz birçok temadan daha fazla özelliği barındırması ve daha güzel olması dolayısıyla wordpress challenger teması beğendiğim modern blog temalarından bir diğeri. Sadeliği ve basitliği, yazı tipi, profesyonel blog teması olarak kolayca kullanılabilirliği ve birçok özelliği içerisinde barındırıyor olması ile birlikte sade ve güzel wordpress kişisel tema arayanlar için oldukça dikkat çekici özellikler sunuyor.

Ücretsiz Sürüm Sayfası: WordPress Challenger Teması

Ücretli Versiyon: WordPress Challenger Pro Teması

Integer – Ücretli ve Ücretsiz Sürümlü Minimalist Blog Tema

Sadeliği, güzel yazı fontu, tam ekran içerik paylaşımı ile dikkat çeken basit bir wordpress kişisel tema görünümünde. Tema görünümü için dark mode seçeneği de mevcut. İçerikleri listeleme tipi, arkaplan görünümünü değiştirme, email aboneliği ve bir çok özelliği ile minimalist güzel bir wordpress kişisel tema adayı. İlginizi çekebilir.

Ücretsiz Sürüm: WordPress Integer Blog Teması

Ücretli Sürüm ve Daha Fazla Ayrıntı: WordPress Integer Premium Tema

Mercia – Ücretli ve Ücretsiz Sade Tema

Magazin teması olarak adlandırılsa da wordpress’te kişisel tema olarak kullanılabilecek güzel ve sade bir arayüzü olan bu tema benim başlangıçta epey ilgimi çekmişti 🙂 Birçok kişinin de ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Minimalist, güzel fontu, SEO uyumlu olması, özelleştirilebilir birçok özelliğinin bulunması, içeriklerin listelenme tipi, ziyaretçiye sunma şeklini ayarlama gibi birçok özelliği barındırıyor.

Ücretsiz Sürüm: WordPress Mercia Teması

Daha Fazla Ayrıntı: WordPress Mercia Pro Tema

Writer Blog – Ücretli ve Ücretsiz Minimalist WordPress Blog Teması

Profesyonel blogcular için tasarlanmış, ücretsiz ve ücretli sürümüyle birçok kişinin ilgisini çekebilecek, mobil uyumlu, minimalist wordpress blog teması. Özel başlık ayarlanması, güzel fontu, özelleştirilebilir arayüzü ile dikakt çekici. Görünümde bazı kusurları var ancak bunlar ufak düzeltmelerde halledilebilir durumda.

Ücretsiz Sürüm: WordPress Writer Blog Teması

Ücretli Sürüm: WordPress Writer Blog Pro Versiyon

Yorum Yap
0 Yorum yapan