Wireless – Wifi – Kablosuz Şifresi Nasıl Kırılır

Wireless – Wifi – Kablosuz Şifresi Nasıl Kırılır


Modern zamanın bağlantısı ; Wireless , Wifi , Türkçe adıyla Kablosuz internet Şifresi nasıl kırılır ? yazımızla karşınızdayız. Sitemizde bu tarz özel yazılara sürekli olarak yer vermeye çalışıyoruz. Buradaki amacımız , kullanıcılarımıza her konuda bilgi vermek sadece. Bu tarz işlemlerde genellikle bulabileceğiniz kaynaklar, Linux altyapısı kullandığı için , bu işlemler kullanıcılar tarafından oldukça zor yapılmaktadır. Biz bugün bu işlemi daha kolay hale getirmeye ve anlatmaya çalışacağız.

BlackTrack, Kali, N_onsi , kablosuz şifre kırma işlemleri ile uğraşan birçok kullanıcıya tanıdık gelecek ifadelerdir. Sitemizde BlackTrack resimli anlatımlarına’da ulaşabilirsiniz. Bu portable sistemler “Aircrack” gibi özel yazılımların çalışmasını sağladığından , Kablosuz frekans paketlerini çözme konusunda oldukça başarılıdır. Bugün sizlere paylaşağımız yazılım, bu işlemleri en kolay hale getirmiştir ve oldukça etkilidir. Her şifre kırılır mı ? Kırılır ama tabiki zaman alabilir. Bu yazı kablosuz ağınızın güvenliğini arttırma konusundada rehber olacaktır.

Kablosuz ağların 802.11, 802.11a, 802.11b , 802.11g gibi standartları vardır, bu standartlar radyo frekans bant genişiğinizi ifade eder. En çok kullanılan şifreleme metotları WEP, WPA ve WPA2 şifreleme çeşitleridir. Konuyu fazla kafanızı karıştırmadan ele alacağımız için bu ifadeler hakkında azda olsa bilgi sahibi olmanız yeterlidir.

Öncelikle gerekli yazılımları indirelim:

Wifi Scanner and Hack indirmek için #Tıklayın.

Yazılımın çalışması için bilgisayarınıza Microsoft .NET Framework 4.5 yüklü olması gerekiyor. İndirmek için #Tıklayın.

Program herhangi bir kurulum gerektirmemektedir. Sorunsuz çalışması için indirdiğimiz .Net Framework yazılımını kuruyoruz.

Wlan profil ayarları

Kayıtlı Wlan profillerini kontrol etmek ve temizleme işlemleri için , Başlat – Çalıştır’a cmd yazarak komut satırını açıyoruz. Açılan ekrana “netsh wlan show profiles” yazarak Enter’a basın.

Açılan ekranda Hesabınızda bulunan kullanıcılar’a ait Wifi profillerini görebilirsiniz.

Daha sonra “netsh wlan show profiles key=clear” komutu ile profil bilgilerini detaylı olarak görebilir ve temizleyebilirsiniz. Aynı isimde veya yapıda profillerde sorun yaşamamak için işlemleri yapmanızı öneririz.

SSID Network name kontrol

Ağımızda bulunan SSID’leri tarıyoruz ve şifresini kırmak istediğimiz ağı belirliyoruz. Başarılı bir sonuç için farklı ağları birkaç kez deneyebilirsiniz.

Wifi Password kullanımı

Yukardaki işlemleri sırası ile tamamladıktan sonra programı çalıştırıyoruz.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi kullanımı oldukça kolaydır. “SSID/Network Name” alanına şifresini kırmak istediğimiz ağın tam adını yazıyoruz. Örnek: Serkan , Serkan 1

Security Mode” alanında şifreleme yöntemini seçiyoruz. Web şifrelemeleri belirleyebilirsiniz fakat diğer şifreleme yöntemlerini tespit etmek zordur. Bu sebeple önce “AUTO DETECT” seçeneğini daha sonra “Hack” menüsünü işaretliyoruz. Bu sayede program otomatik olarak tarama yapacaktır.

Son aşamada yazılım “Network tarama , frekans yakalama, ” gibi işlemleri yapacaktır. İşlem şifreleme yöntemine göre 5-10 dk sürmektedir.

Success!” seçeneğini gördükten sonra “Password” alanında ağın şifresini göreceksiniz. Program yardımı ile şifreyi kopyalayıp , hemen bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Şifreleme yöntemi, sinyal kalitesi ve güvenlik seviyesi gibi durumlar şifre kırma işlemlerinde değişiklikler yaratabilir. Yazılım hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Yazılım hakkında yapılan birkaç örnek yorumu aşağıda görebilirsiniz.

Yazılım paylaşılmadan hemen önce tüm Virüstotal testleri ve virüs kontrolleri yapılmıştır. Dilerseniz sizlerde yazılımı indirip virüs taraması yapabilirsiniz.

Bu ve buna benzer tüm konulara sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Eski model İntel Chipset Wireless kartlarda yazılım çalışmayabilir. Driver’ı güncelleyerek tekrar deneyebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan