Windows Uyarı Balonlarını Kapatmak

Windows Uyarı Balonlarını Kapatmak


Windows 7 , Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde uyarı balonlarını açmak veya kapatmak için regedit ayarlarımızı düzenlememiz yeterlidir. Uyarı balonları çoğu zaman önemli noktalarda kullanıcıları uyarsada çoğu zaman can sıkıcı bir hal alabilir. Balonları kapatmak için aşağıdaki ayarları sırası ile uygulayın.

Öncelikle Başlat / Çalıştır‘a tıklayarak veya windows + R tuşlarına basarak komut alanına regedit yazıp Kayıt defteri düzenleyici’ye giriş yapıyoruz.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced

Satırını takip ediyoruz. Boş bir alana sağ tıklayıp Yeni / DWORD 32bit Değeri seçiyoruz.

Değer adını EnableBalloonTips olarak değiştiriyoruz.

EnableBalloonTips‘e çift tıklayıp 0 (sıfır) yapıyoruz. Bu işlem ile uyarı balonlarını kapatmış oluyoruz. Eğer açmak istiyorsanız aynı yolu takip ederek değeri 1 (bir) olarak değiştirebilirsiniz.

Bu işlem ile sadece Windows uyarılarını değil. Bilgisayarınızda bulunan bütün yazılımların balon bildirimlerini kapatabilirsiniz. Regedit ayarları sistem çekirdeğini kullanan birçok değeri sakladığı için buradaki ayarları çok fazla değiştirmemelisiniz. Aksi durumda işletim sisteminde ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Özel registy işlemleri için Facebook yardım sayfamızdan sorularınızı iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan