Windows Güncellemeleri Yapılandırılamadı Çözümü

Windows Güncellemeleri Yapılandırılamadı Çözümü


Özellikle Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinde güncelleme sırasında karşılaşılan “Windows güncellemeleri yapılandırılamadı. Lütfen bilgisayarınızı kapatmayın” hatasının çözüm yöntemini sizlerle paylaşacağız. Windows güncellemelerinde oluşa bu hatalar, işletim sisteminizin açılmasını bile engelleyecek duruma gelebilir. Güncellemeler sırasında hata yaşamamak için Windows’un sorun giderme özelliğini kullanabiliriz. Bu sayede güncellemelerinizi sorunsuz yapabilirsiniz. Tabi ki bu noktada orjinal işletim sistemi kullanmaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

İşletim sistemi açılmayan kullanıcılar F8 tuşuna basarak güvenli mod’da bilgisayarını açarak aşağıdaki işlemleri yapabilirler. Güncelleme başlatmadan önce yapmanızda fayda var.

Sorun nasıl çözülür ?

Öncelikle Başlat menüsüne tıklayarak arama bölümüne “Sorun giderme” yazıyoruz veya ı Denetim MasasıTüm Denetim Masası ÖğeleriSorun Giderme yolunu takip ederek sorun gidermeyi çalıştırabiliriz.

Sorun giderme özelliği, sık karşılaşılan bilgisayar sorunlarını otomatik olarak bulmak ve düzeltmek için bir görev seçebilirsiniz. Sorun giderme seçenekleri için bir kategori seçerek seçenekleri takip edebiliriz.

Güncelleme sorunları için “Sistem ve Güvenlik” kategorisini seçiyoruz.

Açılan ekranda “Windows update: Windows update’in düzgün çalışmasını önleyen sorunları giderin” seçeneğini işaretleyerek otomatik olarak sorunları algılayıp çözebilirsiniz.

İşlem tamamlandıktan sonra “ Windows update bileşenlerinin düzeltilmesi gerekiyor” “Düzeltildi” uyarısıyla karşılaşacaksınız. Bu adımda Windows, sorunları otomatik olarak algılayıp karşılaşacağınız sorunları otomatik olarak düzeltecektir. İşlemden sonra güncellemeleri denetleyerek tekrar başlatabilirsiniz. İşlemden sonra sorunsuz bir şekilde güncellemeleri yapılandırabilirsiniz. Sistem güvenliğiniz için orjinal işletim sistemi kullanarak, sisteminizi sürekli güncel tutmanızı öneririz. Aksi taktirde sisteminizde birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Hata hakkında daha fazla bilgi ve sorularınız için bizlerle Facebook sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan