Windows Gizli Administrator Hesabı Nasıl Oluşturulur

Windows Gizli Administrator Hesabı Nasıl Oluşturulur


Windows xp, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde, admin grubunda bir hesap oluşturmak için kullanabileceğiniz basit bir yöntemi sizlerle paylaşacağız. Normal şartlarda bilgisayarda hesap oluşturma yetkiniz olmayabilir veya hızlı bir şekilde birçok bilgisayarda hesap oluşturmanız gerekebilir. Bu durumda aşağıdaki kodları kullanarak kolaylıkla admin hesabı oluşturabilirsiniz.

Kodlar administrators grubunda kullanıcı oluşturmak için belirlenmiştir fakat dilerseniz manuel olarak değiştirerek farklı gruplarda kullanıcılar oluşturabilirsiniz. Seçeneği dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Gizli admin nasıl oluşturulur ?

Not defterini açarak aşağıdaki kodları kopyalıyoruz. Kodlar’a aşağıda ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adını kendinize göre düzenlemek için Administrators bağlantısının yanında bulunan ismi değiştirebilirsiniz. Şifreyi değiştirmek için “Password” seçeneğini düzenleyebiliriniz.

@echo off
net user hidden password ozengen/add
net local group Administrators Ozengen.com/add

Oluşturduğunuz metin belgesini farklı kaydet seçeneğine tıklayarak .bat olarak kaydediyoruz. Örnek olarak admin.bat olarak kaydediyoruz.

Kaydettiğimiz dosyaya sağ tıklayıp ” Yönetici olarak çalıştır” seçeneğine tıklıyoruz.

İşlemden sonra hesabınız oluşturulmuş olacaktır. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp, oluşturduğunuz hesapla giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Belirlediğiniz hesap ve şifre ile giriş yapabileceksiniz.Bilgisayarınızdaki hesapları kontrol etmek için başlat düğmesine tıklayıp, Denetim Masası’nı, Kullanıcı Hesapları’nı, ardından da Kullanıcı Hesapları ve Kullanıcı Hesaplarını Yönet’i tıklatarak Kullanıcı Hesapları’nı açın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin. Kullanıcı adınız vurgulanır ve hesap türünüz Grup sütununda gösterilir. Bu bölümde bütün hesaplarınızı görebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan