Windows 10 Wi-Fi Nasıl Silinir, Unutulur

Windows 10 Wi-Fi Nasıl Silinir, Unutulur


Windows 10’da Wi-fi ağı silmek , unutmak için aşağıdaki resimli anlatımımızı uygulayabilirsiniz. Özellikle kullanıcılar ingilizce işletim sisteminde işlem menülerini bulamadığı için resimli anlatımı ingilizce sistem üzerinden yapıyoruz.

Bağlı bulunduğunuz kablosuz ağın bilgilerinin değiştirilmesi veya sizin bu ayarları değiştirmeniz sonucunda, ağı sisteminizden silmediğiniz veya mevcut bağlantı bilgilerini düzenlemediğiniz sürece ağ ile bağlantı kuramazsınız. Windows 10 önceki sistemlerde bu işlem menüsü biraz daha kolaydı fakat Windows 10‘da biraz daha farklı bir alanda olduğu için kullanıcılar seçeneği bulmakta zorluk çekmektedir. İşlem için aşağıdaki ayarları takip edebilirsiniz.

Windows 10 Wi-fi ağları nasıl silinir ?

Başlat Arama alanına Settings ( Ayarlar ) yazarak Windows 10 ayarlar menüsüne giriş yapın. Sağ alt köşede bulunan bağlantı seçeneklerine tıklayarak da bu menüye giriş yapabilirsiniz.

Wifi seçeneği altında bulunan Manage known networks (Bilinen ağlar) seçeneğine tıklayın.

Açılan ekranda bilgisayarınızda daha önce bağlandığınız tüm ağların bir listesini göreceksiniz. Burada kaldırmak , silmek istediğiniz ağ adını seçin.

Ağı seçtikten sonra Forget ( unut) seçeneğine tıklayarak ağı unutabilir, silebilirsiniz.

Ağı düzenlemek ( şifre değiştirme vb.) için Properties (özellikler) seçeneğine tıklayarak değişiklik yapılan bilgileri düzenleyebilirsiniz.

Ağı sildikten sonra doğru bilgileri kullanarak tekrar bağlantı kurabilirsiniz. Kablosuz ağlara bağlantıda sorun yaşadığınız durumlarda ağı tamamen silip yeniden bağlantı kurmak iyi bir çözüm olabilir. Windows 10 işletim sistemi ve Wi-fi bağlantı sorunları hakkında sitemizde arama yaparak ilgili resimli anlatımlara ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan