Windows 10 Wi-Fi Ayarları Nasıl Yapılır

Windows 10 Wi-Fi Ayarları Nasıl Yapılır


Windows 10 işletim sisteminde Wi-Fi ayarları, Windows 7 veya 8 sistemlere göre biraz daha farklı. Özellikle Wireless şifrenizi değiştirdiğiniz zaman veya modeminizle alakalı ayarlarınızı değiştirdiğiniz zaman, kayıtlı wireless bağlantılarını unutmanız, değiştirmeniz gerekebilir. Eğer bu ayarları yapmazsanız bağlantı kurarken hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

Aşağıdaki ayarları yaparak Kayıtlı Wifi oturumlarını sonlandırabilir. Bağlı bulunduğunuz kablosuz ağları hesabınızdan kaldırabilirsiniz.

Windows 10 Wi-Fi Unut nasıl yapılır ?

Resimli anlatımdaki işlemleri adım adım yaparak kayılı kablosuzları bilgisayarınızdan silebilirsiniz.

1. Sağ alt köşede bulunan “İnternet Erişimi” simgesine tıklayarak “Ağ ayarları” seçeneğinden Ağ ve internet ayarlarına giriş yapıyoruz.

Ağ ve internet bölümünde Kablosuz , mobil , kablolu ,çevirmeli gibi bütün bağlantı ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Mevcut Wi-Fi ayarlarımızı yönetmek için “Wi-Fi ayarlarını yönet” seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan ekranda bağlı bulunduğunuz bütün kablosuz ağları görebiliriniz. Bilgisayarınızdan kaldırmak istediğiniz kablosuz adının yanında bulunan “Unut” seçeneğine tıklayarak hesabı kaldırabilirsiniz.

Windows 10 işletim sistemlerinde kablosuz ağlara bağlanırken sorun yaşıyorsanız, bu adımları takip ederek yeniden bağlanmanızı öneririz. Daha önceki yazılarımızda’da değinmiş olduğumuz “Windows bu ağın gereksinimlerini karşılamıyor” hatasında çözüm ağı unutarak yeniden bağlanmaktır. Ayrıca kablosuz ağınız ile alakalı dns değişiklikleri gibi işlemleride bu menü sayesinde yapabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan