Windows 10 Sınama Modu Yazısı Nasıl Kaldırılır

Windows 10 Sınama Modu Yazısı Nasıl Kaldırılır


Merhaba ozengen.com takipçileri. Windows 10 işletim sistemlerinde “Sınama modu Build 10586” yazısını kaldırma işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Bu yeni işletim sistemi kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi ve kısa süre içinde birçok bilgisayar’da Windows 10 kullanılacağını düşünüyoruz. Hatanın birçok nedeni olabilir. Lisanssız işletim sistemi kullanımı , lisanslı sistemlerde etkinleştirme sorunları veya virüs kaynaklı olarak bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Hatayı gidermenin yolu oldukça basit.

Sorunu gidermek için resimli anlatımı takip edin;

Sınama modu yazısı nasıl kaldırılır ?

Başlat menüsüne sağ tıklayıp “Komut istemi ( Yönetici)” seçeneğini çalıştırın. Arama alanına cmd yazıp sağ tıklayıp yönetici olarak’ta çalıştırabilirsiniz.

bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF

Yukardaki komutu kopyalayıp komut ekranına yapıştırın ve Enter’a basın. İşlem başarıyla tamamlandı onayını görmeniz gerekmektedir. Eğer hata alıyorsanız tekrar kontrol edin veya komut satırını yönetici olarak çalıştırdığınızdan emin olun.

İşlem tamamlandıktan sonra “Bilgisayarınızı yeniden başlatın” sağ alt köşede uyarı ekranı kaldırılmış olacaktır. Eğer işlemler başarılı olmasına rağmen sorun devam ediyorsa komut penceresine aşağıdaki komutları yazıp bilgisayarı yeniden başlatın.

  1. slmgr /upk
  2. slmgr /rearm

Alternatif olarak Başlat / Sistem ayarları / hakkında / Ürün anahtarını değiştirin veya Windows sürümünüzü yükseltin menüsüne giriş yaparak ürün anahtarınızı değiştir seçeneği ile lisans numaranızı yeniden girmeyi deneyebilirsiniz. Lisanssız kullanıcılar genellikle yan yazılımlar kurarak ürünü aktifleştirmeyi denerler bu tarz programlar sisteminizi lisanslı gösterebilir fakat çeşitli virüsler bulaştırarak, bilgisayarınızda birçok hata almanıza neden olabilir. Virüs’süz ve temiz bir işletim sistemi kullanmak istiyorsanız Lisanslı ürünler kullanmanızı öneririz.

İşlem hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan