Windows 10 İşlem Merkezi Nasıl Gizlenir

Windows 10 İşlem Merkezi Nasıl Gizlenir


İşlem Merkezi, Windows’un düzgün çalışmasını sağlamanıza yardımcı olan uyarıları görüntüleyebileceğiniz ve eylemleri gerçekleştirebileceğiniz merkezi bir konumdur.Windows 10 işlem merkezini kapatmak ve uyarı almak istemiyorsanız , regedit ayarlarınızı düzenleyerek bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Registry Editor sistem ayarlarınızı kontrol eden güçlü bir araçtır. Bu ayarları değiştirirken dikkat etmelisiniz. Aksi durumda işletim sisteminize zarar verebilirsiniz.

Resimli anlatımımızı takip ederek işlemi kolayca yapabilirsiniz. İşlem haricindeki ayarlar değiştirmemenizi öneririz.

İşlem merkezi uyarıları nasıl kapatılır ?

Windows + R kısayol tuşlarını kullanarak veya başlat’a tıklayıp arama alanına “Regedit” yazıyoruz.

Kullanıcı Hesabı Denetimi iletişim kutusu görüntülenirse, devam etmek için “Evet” i tıklayın.

HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Shell ActionCenter Quick Actions ( hızlı eylemler) yolunu takip edin. Aşağıdaki kayıt girdisine çift tıklayın.

Değer olarak 0 yazarak tamam’a tıklıyoruz.

Ayrıca “Değer verisi” kutusuna 1, 2 veya 3 Hızlı Eylem Düğmeler o sayısını göstermek için girebilirsiniz. varsayılan değere geri dönmek için 4 giriniz.

İşlemden sonra işlem merkezinin gizlendiğini görebilirsiniz fakat tamamen kapalı değildir. Genişlet seçeneği ile menülere tekrar erişebilirsiniz. Ayarların kaydedilmesi için Explorer.exe‘yi yeniden başlatabilirsiniz. Başlat / Çalıştır’a Explorer.exe yazıp enter’a basarak işlemi yapabilirsiniz ya da bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Ayarları ilk haline getirmek için yukardaki yolu tekrar takip ederek kayıt defterinde 0 ( sıfır) olarak değiştirdiğimiz veriyi 4 olarak yeniden düzenliyoruz. Tabi ki bu işlemden sonrada Explorer.exe veya bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Ayarlar hakkında sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan