Windows 10 Bilinmeyen Özellikleri

Windows 10 Bilinmeyen Özellikleri


Bildiğiniz gibi Microsoft yeni işletim sistemi Windows 10‘u tanıttı. Bugün sizlere Windows 10 hakkında merak ettiğiniz bütün sorulara cevap vermeye çalışacağız. Yeni işletim sistemi hakkında kullanıcılardan birçok sorular alıyoruz. Bu sorulara toplu bir şekilde cevap vermeye çalışacağız. Kullanıcılar tarafından Windows 8 ‘de birçok özellik hakkında şikayetler oluşmuştu. Her ne kadar 8.1 ile sorunları çözmeye çalışsalarda, Windows 8 büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Yeni işletim sistemi ile bu tarz bütün sorunları gideren ve oldukça başarılı bir sistem sunmaya hazırlanan Microsoft bakalım kullanıcılar tarafından nasıl bir tepki alacak ?

Bilinmeyen yönleriyle Windows 10

Windows 10’a nasıl geçebilirim ? Ücret ne kadar ?

Microsoft, Windows 10‘un 2015’te çıkacağını açıkladı. Tarih olarak henüz net bir tarih yoktur fakat 2015 yılının ilk çeyreğinde büyük ihtimalle tanıtılması bekleniyor. Eğer çıkış tarihinden önce teknik önizleme sürümüne erişmek istiyorsanız Windows Insider Program’ına katılabilir ve teknik önizleme sürümüne erişebilirsiniz.

Windows 9 çıktı mı ?

Birçok internet sitesine Windows 9 hakkında haberler yapılıyordu fakat haberlerin tamamen asılsız olduğu ortaya çıktı. Microsoft, bütün beklentilerin tersine Windows 10’u tanıttı. Bu konu hakkında net bir açıklama yapılmadı fakat yepyeni ve farklı bir işletim sistemi çıkarmak isteyen Microsoft , yeni bir versiyon olarak atlama yapmış olabilir.

Tablet ve Bilgisayarınızda Windows 10 !

Windows 10, hem tablet hemde bilgisayarlarda kullanılabilecek. Bu konuda oldukça önemli bir adım atılmış durumda. Kullanıcılar tarafından oldukça beğeni alacak köklü değişikliklerden bir tanesi.

Windows 10 uygulamaları hakkında

Satın aldığınız uygulamaları farklı ekranlarınızda da kullanabileceksiniz. Windows Store üzerinden alınan özelliklerin bu şekilde nasıl çalıştırılacağı hakkında net bilgiler verilmesede en kısa sürede net bilgiler gelecektir.

Standart başlangıç geri geliyor

Windows 8’in kullanıcılar tarafından en çok tepki çeken başlangıç menüsü, yeni işletim sistemi ile bu konuda önemli adımlar atarak , klasik bildiğimiz başlangıç menüsünü kullanma alternatifini Windows 10‘da bizlere sunacak. Klasik görünümü kullansanız bile tam ekran metro tasarıma geçiş oldukça kolay olacak. Bakalım bu durum kullanıcıları memnun edecek mi ?

Başlat menüsü tekrar geliyor

Eğer siz de Windows 8‘in tam ekran başlangıç sayfasını sevmeyenlerdenseniz, Windows 10 ile bu probleminiz sona eriyor. Eski güzel günlere geri dönecek olan başlangıç menüsünü tıpkı eskisi gibi ekranın sol tarafında açılacak.Fakat Windows 8‘deki görünümü seviyorsanız, eski klasik stil açılış sayfasının sağ tarafında düzenlemeler yaparak istediğiniz gibi düzenleyerek değişikler meydana getirebileceksiniz. böylelikle Microsoft hem sevenlerin hem de sevmeyenlerin ortada buluşmasını sağlayacak.

Öne çıkan diğer detaylar

Yeni tasarım ile ekranınızı 4‘e bölerek birden çok uygulamayı aynı anda çalıştırarak , görüntüleyebilirsiniz. Çoklu masaüstü özelliği kullanıcılar tarafından uzun süredir beklenen bir özellikti.Bu tuşa tıklayarak açık olan tüm dosyalarınıza ve pencerelerinize göz atabiliyorsunuz. Bu özellik telefon ve tablerlerde bulunan programları ve işlemleri görüntülediğiniz kısayol tusuna benziyor.

Uygulamaları dilediğiniz gibi düzenleyebileceksiniz. Yeni pratik menüler ile işlemler daha işlevsel hale getirilmiş durumda.

 

Bilgisayarım Windows 10’u kaldırır mı ?

Bu konuda tanıtımda henüz net bilgiler verilmesede yakın zamanda net bilgileri alacağımızı düşünüyoruz. Bilgisayarınız çok eski değilse yeni işletim sistemini kullanabileceğinizi düşünüyoruz.  Bununla alakalı net donanımsal bilgiler çıkış tarihinde verilecektir diye düşünüyoruz.

Ayrıca Tamindir ekibi tarafından yapılan incelemeyi izlemenizi öneririz.

Video:

Yorum Yap
0 Yorum yapan