Whatsapp’ta Belge Nasıl Gönderilir

Whatsapp’ta Belge Nasıl Gönderilir


Whatsapp anlık mesajlaşma uygulaması ile, bildiğiniz gibi resim ,video , ses , konum ve kişi paylaşma gibi birçok işlevleri yapabiliyoruz. Son güncelleme ile birlikte , en çok talep edilen ve kullanıcıların oldukça işine yarayan “Belge gönderme” özelliğide eklendi.  Kullanıcılardan ayrıca word , excel gibi dosyaları nasıl gönderirim şeklinde sorular geliyor. Şimdlik dosya gönderme özelliği sadece PDF formatını desteklemektedir.

Whatsapp belge gönderme özelliği nasıl kullanılır ? Ne tür belgeler gönderebiliriz ? 

Şimdilik WhatsApp sadece PDF dosyası gönderimini desteklemektedir. İlerleyen zamanlarda birçok dosya formatının ekleneceğini düşünüyoruz. Alternatif olarak WhatsApp, Dropbox ve Google Drive gibi PDF belgelerini saklayan uygulamaların paylaşma menüsünde opsiyon olarak belirecektir.

Not: Gönderip alabileceğiniz en büyük dosya boyutu 100 MB’tır. Bu boyutun üstündeki dosyaları paylaşmak için PDF boyutu küçültme veya pdf dosyalarını parçalayarak gönderebilirsiniz. Bu konular hakkında sitemizde resimli anlatımlara ulaşabilirsiniz.

Belge nasıl gönderilir ?

Belge göndermek istediğiniz kişi ile sohbet penceresini açın ve yukarıda bulunan dosya paylaşım seçeneğine tıklayın.

Açılan menülerde “Belge” seçeneğini işaretleyin.

Telefonunuza kayıtlı belgeleri görebileceğiniz “Belgeler” alanı açılacaktır. Bu alanda göndermek istediğiniz dosyayı belirleyin ve dokunun.

 

Seçtiğiniz dosya karşı tarafa gönderilecektir.

 

iPhone’da belge nasıl gönderilir ?

  1. WhatsApp’ta belge göndermek istediğiniz kişiyle olan sohbeti açın.
  2. Medya Gönder‘e dokunun
  3. Belge Paylaş‘a dokunun.
  4. iCloud Drive’ınızdan belge gönderebilirsiniz veya Daha‘ya dokunarak diğer seçenekleri görebilirsiniz.

Ayrıca, belge açıkken Menü Tuşu > Dosyayı gönder…‘e giderek belgeyi yönlendirebilirsiniz veya Menü Tuşu > Yazdır‘a giderek ağınızdaki bir kablosuz yazıcıyla belgeyi yazdırabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan