Whatsapp’a Kişi Nasıl Eklenir

Whatsapp’a Kişi Nasıl Eklenir


Whatsapp, bildiğiniz gibi kişi listesini rehberinizden çekmektedir. Rehberinizde kayıtlı olmasına rağmen arkadaş listenizde göremediğiniz kullanıcıları eklemek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Öncelikle telefonunuzun internet bağlantısının sorunsuz ve hızlı olduğundan emin olun.  Eğer eklemek istediğiniz arkadaşınız Whatsapp kullanmıyorsa Menü > Ayarlar > Kişiler > Arkadaşına öner yolunu takip ederek arkadaşlarınıza uygulamayı yükleme önerisi gönderebilirsiniz.

Eklemek istediğiniz kişi rehberinizde ekli ve Whatsapp kullanıyorsa , ve buna rağmen hala listenizde göremiyorsanız , eklediğiniz numaranın uluslararası biçimde kayıtlı olduğundan emin olun. +90 eklemediğiniz numaraları arkadaş listenizde göremeyebilirsiniz.

Facebook listenizdeki arkadaşlarınızı Whatsapp kişilerine eklemek için öncelikle telefonunuzu Facebook hesabınızla senkronize etmeniz gerekmektedir. Facebook hesabınızla senkronize ettikten sonra telefon numaraları hesabına ekli olan kişiler Whatsapp hesabınıza eklenecektir.

Ayrıca telefon numaranızın eklemek istediğiniz arkadaşınızda kayıtlı olduğundan emin olun.

Whatsapp’ı başlatıp 15 sn bekleyin. Yeni mesaj gönderme simgesine dokunup sohbet etmek istediğiniz arkadaşınızı seçin. Eğer arkadaşınızı göremiyorsanız menü tuşundan /Yenile seçeneğine tıklayın. Bu işlemleri yaptıktan sonra büyük ihtimalle arkadaş listenize eklemiş olacaksınız. Bazı numaralar Whatsapp tarafından engelli olabilir bu tarz numaraları başka telefonlar’a ekleyerek sorunun telefondan mı ? yoksa numarayla alakalı mı olduğunu anlayabilirsiniz. Ekleyemediğiniz arkadaşlarınızın numarasını Whatsapp yetkililerine iletmeniz gerekmektedir.

NOT: Yurtdışındaki kişilerin numaralarını eklerken önce bir artı işareti (+) ardından kişinin ülke kodunu, ve telefon numarasını girmeniz gereklidir. Örneğin alan kodu 408 olan 123-4567 ABD numarası şu şekilde kaydedilmelidir: +14081234567. (1 ülke kodudur). Baştaki 0’ları veya özel arama kodlarını eklemediğinizden emin olun.

Yorum Yap
0 Yorum yapan