“Whatsapp Web” Nasıl Kullanılır

“Whatsapp Web” Nasıl Kullanılır


Whatsapp son güncelleme ile bomba bir özellikle karşımıza çıktı. Uzun zamandır kullanıcıların beklediği Whatsapp Web özelliği yeni güncelleme ile kullanıma sunuldu. Uzun zamandır söylenti olarak yayılan web özelliği, kısıtla olarak da olsa kullanıcılara sunuldu.

Whatsapp web özelliği şimdilik Google Chrome tarayıcılarda çalışıyor. Ayrıca ios – iphone kullanıcıları şimdilik özelliği kullanamayacak. Yeni özellik ile telefonunuz ile web oturum açabileceksiniz. İşlemi yapmak oldukça basit. Whatsapp web ekranına giriş yaparak QR Kodunu taratmanız yeterli. Sistemin nasıl çalıştığını resimli anlatımımızı uygulayarak görebilirsiniz. Web oturumunuzun devam edebilmesi için telefonunuzun internete bağlı kalması gerekiyor. Telefonunuzun bağlantısı kesildiği zaman Whatsapp web bağlantınızda kesilecektir. Whatsapp masaüstü istemcisi hakkında yaptığı duyuruda Android, Blackberry ve Windows kullanıcılarının özelliği herhangi bir kesinti olmadan kullanabileceğini açıkladı. Özelliğin ios cihazlar içinde yakında yayınlanacağını tahmin ediyoruz.

Şimdi özelliği nasıl kullanacağınızı anlatalım.

NOT: Özelliği kullanabilmek için Whatsapp son sürüm güncellemesini yapmış olmanız gerekiyor ayrıca telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor. Sadece chrome tarayıcı kullanmanız gerekiyor.

Whatsapp web nasıl kullanılır ?

Whatsapp web arayüzüne giriş yapıyoruz. https://web.whatsapp.com/ Linke tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Linke giriş yaptıktan sonra aşağıdaki ekran ile karşılaşıyoruz. Oturumunuzu sürekli açık tutmak için “Oturumu açık tut” seçeneğini işaretleyin.

Telefonumuzdan Whatsapp uygulamasını açarak “Whatsapp web” seçeneğini açıyoruz.

Kodu tara menüsünde bilgisayarımızdan açtığımız web.whatsapp.com adresindeki QR kodu okutuyoruz.

Kodu okuttuktan sonra Whatsapp otomatik olarak açılacaktır. Artık Whatsapp oturumunuzu web’te kullanabilirsiniz.

Telefonunuzda “WhatsApp Web” seçeneğini göremiyorsanız, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi uygulamayı güncellemeniz gerekiyor. Özelliği kullanmanız için gerekli olan versiyon “2.11.498”. Bu versiyon altı uygulamalarda özelliği kullanamazsınız.  Özellik yeni olduğu için kullanıcılar yazımızın başında belirtiğimiz ufak hataları yapabilir. Burada önemli olan konu telefonunuzun internet’e bağlı kalmasıdır. Whatsapp web oturumunuzu ayarlar/ çıkış yap menüsünü kullanarak kapatabilirsiniz.

Bakalım Whatsapp web kullanıcıları memnun edecek mi ? Özelliği çalıştıramayan veya sorun yaşayan kullanıcılar sorularını yorum olarak iletirse tekrar yardımcı olabiliriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan