Whatsapp Son Görülme Ayarı Nasıl Yapılır

Whatsapp Son Görülme Ayarı Nasıl Yapılır


Whatsapp son güncelleme ile en çok konuşulan özelliklerinden biri olan “Son görülme” ile ilgili çok büyük bir değişiklik yaptı. Eskiden herkes tarafından görünen son görülme zamanını kullanıcıların kendine göre kişiselleştirmesine imkan veren bir menüyü, son güncelleme ile yayınlandı.

Kullanıcılar artık son görülme zamanını 3 farklı seçeneklerden biri seçerek kendine göre düzenleyebilecek. Whatsapp bloglarında kullanıcılar tarafından büyük şikayet dönüşleri olan bu konular ile ilgili yapılan yenilikler, Whatsapp’ın kullanıcı geri dönüşlerini oldukça önemsediği anlamına geliyor. Son olarak mavi tık özelliğinden bu tarz bir değişikliğin gelmesi kullanıcıları oldukça memnun etmişti. Çok yogun bir şekilde Whatsapp kullanan kullanıcılar için bu tarz ayarlar oldukça önemli bir hal alıyor.

Şimdi asıl konumuza dönelim. Son güncelleme ile yayınlanan bu son görülme ayarı nasıl yapılır? Resimli anlatımımızı takip ederek menüye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son görülme ayarı nasıl yapılır ?

Whatsapp’a giriş yaparak Ayarlar’dan “Hesap” menüsüne giriş yapıyoruz.

Hesap ayarlarından “Gizlilik” seçeneğine giriş yapıyoruz.

Son görülme seçeneğine tıklayarak ayarları kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Eskiden herkes tarafından görülebilen son görülme zamanını;

Herkes , Kişilerim ve hiç kimse olarak değiştirebilirsiniz.

Herkes : Whatsapp kullanıcılarının hepsi son online olduğunuz saati görebilir.

Kişilerim: Sadece Whatsapp kişilerinizde olan kullanıcılar son görülme zamanınızı görebilir.

Hiçkimse: Sol görülme zamanınızı herkese kapatabilirsiniz.

Ayarlarınızı bu şekilde düzenleyebilirsininiz.  Kullanıcıların rahatsızlık duyduğu özelliklerle alakalı teker teker kişiselleştirme ayarlarını duyuran Whatsapp, bu konuda kullanıcılarından tam not aldı. Whatsapp bu hızla devam ederse son günlerde birçok yenilik haberleri alacağız gibi görünüyor. Whatsapp hakkında bütün yenilikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan