Whatsapp Sohbet Yedeği Nasıl Alınır

Whatsapp Sohbet Yedeği Nasıl Alınır


Whatsapp sohbetlerini yedeklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Whatsapp uygulaması yedekleri otomatik olarak günlük veya aylık olarak almaktadır. Eğer telefonunuzdan uygulamayı kaldıracaksanız ve sohbetlerinizi kaybetmek istemiyorsanız manuel olarak aşağıdaki işlemleri yaparak yedeklerinizi alabilirsiniz.

Sohbet ve medyalarınızı Google Drive’a yedekleyebilirsiniz, böylece telefonunuzu değiştirirseniz veya yeni bir telefon alırsanız sohbet ve medyalarınız aktarabilirsiniz. Google Drive’ı kullanmak için, aşağıdakileri kontrol edin:

  1. Cihazınızın Google Drive ile eşleştirilmiş olması gerekir.
  2. Telefonunuzda Google Play Hizmetleri yüklenmiş olmalıdır (sadece Android 2.3.4 ve ilerisi için kullanılabilir).
  3. Google Drive hesabınızda tüm WhatsApp verileriniz için yeterli boş alan olmalıdır.
  4. Telefonunuzda yedekleme yaratabileceğiniz yeterli boş alan olmalıdır.

Sohbet yedeği nasıl alınır ?

WhatsApp’ı açın ve Ayarlar > Sohbetler> Sohbet yedeği‘ne giriş yapın.

Sohbet yedeği menüsünde “Yedekle” seçeneğine tıklayın.

Not: Hesabınızın Google Drive ile eşleştrilmiş olması gerekiyor. Mesajlarınızı ve medyalarınızı Google Drive’a yedekleyin. Whatsapp’ı tekrar kurduğunuzda bunları geri yükeyebilirsiniz. Mesajlarınızı ve medyalarınızı aynı zamanda telefonunuzun dahili belleğine de yedeklenecektir.

Yedekleme yüzdesini tamamladıktan sonra yedekleriniz alınmış olacaktır. Medya yedeklemeleri için aşağıda bulunan seçenekten “Medyaları dahil et” seçeneğini işaretlemelisiniz. Bu sayede video ve resim yedeklerinizi de almış olacaksınız.

Numaranızı doğruladığınızda WhatsApp size sohbet ve medyalarınızı geri yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Sorulduğunda “Geri yükle“ye dokununmanız yeterlidir. Eğer WhatsApp bir yedekleme bulamazsa, bunun nedeni aşağıdakiler olabilir:

  1. Aynı Google hesabıyla giriş yapmamışsınızdır.
  2. Yedekleme oluştururken kullanılan telefon numarasını kullanmıyorsunuzdur.
  3. SD kartınız ve/veya sohbet geçmişiniz bozulmuştur.
  4. Telefonunuzda veya Google Drive’da bir yedekleme dosyası bulunmamaktadır.

Not: Yeni bir telefona verilerinizi aktarmanın en kolay yolu Google Drive kullanmaktır. Yerel bir yedeklemeden aktarmak istiyorsanız, bilgisayar yardımıyla, dosya tarayıcısı veya SD kartla aktarmanız gerekir. Eğer verileriniz /sdcard/WhatsApp/ dosyasına kaydedilmemişse, dahili veya ana yedekleme dosyası görebilirsiniz.

İşlemleri yaparken hata alıyorsanız , yorum atmanız halinde tekrar yardımcı olabiliriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan