Whatsapp Silinen Resimleri Geri Getirme

Whatsapp Silinen Resimleri Geri Getirme


Whatsapp ile gönderilen bir resmi yanlışlıkla sildiniz mi ? Whatsapp ile gönderilen bu resmi nasıl geri alabilirim şeklinde birçok sorular almaktayız. Tüm telefonlarda, whatsapp üzerinden gönderilen resimler ayrı bir albümde tutulur. Kullanıcılar bazen bilerek veya yanlışlıkla bu resimleri silebiliyor. Resimleri sildikten sonra , Whatsapp görüşmesini üzerinden tekrar resimleri açma şansınız malesef yoktur. Resme tıkladığınız zaman “Üzgünüz, bu medya dosyası SD kartınızda mevcut değil” hatası alırsınız. Dosyayı medyanızdan sildiğiniz için açamazsınız. Eğer resme tekrar ulaşma şansınız yoksa, cihazınızdan kurtarmaktan başka caremiz kalmıyor.

Whatsapp resimlerini kurtarmanın birçok farklı yolu vardır fakat test edip olumlu sonuç aldığımız, kullanımı kolay ve ücretsiz olan bir yazılımı sizlere önereceğiz. Piyasada birçok farklı program ve yöntemler var fakat bunları birçoğu malesef işe yaramamaktadır. İşleme başlamadan önce telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamak için gerekli kabloları temin ediniz.

 

Resim kurtarma yazılımını indirmek için size uyumlu versiyonu seçiniz. Yazılımın Android ve iOs olarak 2 farklı sürümü mevcut. Telefon modelinize göre aşağıdaki linkleri kullanarak yazılımı bilgisayarınıza indirip kurulumu yapınız.

Android (samsung,lg,huawei,casper,vb.) telefonlar için #Tıkla İndir

iPhone (4s,5,5s,6,7,7s) telefonlar için #Tıkla İndir

Whatsapp resimlerini kurtarma

Programı bilgisayarımıza indirdikten sonra kurulumunu yapmamız gerekiyor. Yazılım kurulumu sırasında, ek bir aygıt yüklemesi yapmaktadır. Aşağıdaki uyarı ekranında “Yükle” seçeneğine tıklayarak kurulumu tamamlıyoruz.

Kurulum tamamlandıktan sonra masaüstünde bulunan “EaseUS MobiSaver for Android” kısayoluna tıklayarak yazılımı çalıştırın. Daha sonra telefonumuzu USB kablosunu kullanarak bilgisayarımıza bağlıyoruz.

Yazılım ekranında telefon modelinizi gördükten sonra Start seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer hata alıyorsanız Usb hata ayıklamasını aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> USB Hata Ayıklaması yolunu takip ederek seçeneği aktif hale getiriyoruz. Eğer seçeneği göremiyorsanız , Ayarlar -> Telefon Hakkında yolunu izleyerek açılan ekranda “Derleme Numarası” yazısına 7 kere tıklayın geliştirici seçenekleri aktif hale gelecektir.

Yazılım telefonumuzu gördükten sonra cihazda tarama yapacaktır. Bu tarama , cihazımızın belleğine göre veya içinde bulunan verilere göre değişiklik göstermektedir. Burada telefonun bağlantısını kesmeden bekliyoruz.

Bilgileri kurtarma işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Yazılım birçok farklı bilgiyi kurtarmış olabilir fakat bize lazım olan Whatsapp resimleri olduğu için “Gallery” seçeneğine tıklayarak resimlerimizi kontrol ediyoruz.

Fotoğrafları kurtarmak için Gallery seçeneğine tıklayıp tüm öğeleri seçtikten sonra “Recovery” seçeneğine tıklıyoruz. Kurtarılan dosyaların kaydedileceği alanı seçerek işlemi tamamlıyoruz.

Dosyaları kaydettitme işlemi tamamlandıktan sonra resimleri tek tek kontrol etmeniz gerekiyor. Program birçok resim tespit edecektir. Bu resimler arasından , size gerekli olan resmi seçebilirsiniz. Whatsapp resimlerinizi bu yöntem ile kesinlikle kurtarmış olacaksınız. Herhangi bir sorunuz varsa veya yazılım hakkında sorun yaşıyorsanız Facebook sayfamız aracılığıyla veya yorum sistemini kullanarak sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Whatsapp hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizi kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan