Whatsapp Silinen Bilgiler Nasıl Kurtarılır

Whatsapp Silinen Bilgiler Nasıl Kurtarılır


Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda kullanıcılarımızdan Whatsapp hakkında birçok sorular almaktayız. Çok sık gelen bir soru olan ” Whatsapp bilgileri nasıl kurtarılır ?” sorusuna cevap vermeye çalışacağız. İlk yayınlandığı zamanlarda sadece anlık mesajlaşma servisi olarak kullanılan uygulamada günümüzde dosya gönderilimi, video gönderimi, fotoğraf gönderimi , sesli arama , sesli not gönderme gibi birçok özellik bulunmakta. Uygulamada bu tarz gelişmelerin olmasıyla birlikte birçok önemli dosyalar uygulama aracılığıyla kullanıcılar arasında gönderilmeye başlandı. Bildiğiniz gibi daha önce sitemizde silinen mesajları nasıl kurtaracağınızı anlatmıştık. Bugün daha geniş bir şekilde konuyu ele alacağız ve mesajlar, resimler , videolar, dökümanlar gibi silinen dosyaları nasıl kurtaracağınızı anlatacağız.

Whatsapp’ta silinen hangi dosyaları kurtarabiliriz ?

 • Mesajlar
 • Resimler
 • Videolar
 • Dökümanlar
 • Sesli notlar
 • Çeşitli dosyalar

Silinen mesajlar nasıl kurtarılır ?

Whatsapp’ta mesajlar WhatsApp/Database dosyasında tutulmaktadır. Silmiş olduğunuz dosyaları Databese klasörünü kullanarak geri yükleyebilirsiniz.

Yerel yedeklemeden geri yükleme için şu adımları izleyin: İşlemden sonra sildiğiniz mesajlar geri gelecektir.

 1. WhatsApp’ı silin.
 2. Hangi yedekleme dosyasını geri yüklemek istediğinize karar verin.
 3. msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt8 olan dosya adını msgstore.db.crypt8olarak değiştirin.
 4. WhatsApp’ı yükleyin.
 5. Sorulduğunda Geri Yükle‘ye dokunun.

Geri yükle seçeneğine tıkladıktan sonra kısa bir yüklemeden sonra silinen mesajlarınıza ulaşabilirsiniz. Şimdi silinen dökümanlara nasıl ulaşacağımızı anlatalım.

Silinen fotoğraf , video ve dökümanlar nasıl kurtarılır ?

Whatsapp üzerinden gönderdiğiniz veya aldığınız verileri yanlışlıkla sildiyseniz aşağıdaki program yardımıyla bu bilgileri kurtarabilirsiniz. İşleme başlamak için öncelikle Recuva programını indirin ve telefonunuzu kablo yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın. Verileriniz hafıza kartında ise sadece hafıza kartınızı bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

Programı başlattıktan sonra hangi dosya türünü kurtarmak istiyorsanız seçin.

Belirli bir yerde ara seçeneğine telefonunuzun dosya konumunu kopyalayın. Örneğin F: olarak görünüyorsa bu alana f:/ yazabilirsiniz.

Kurtarılan dosyalar taramanın sonunda listelenecektir.

Kurtarılan dosyalarınızı seçip “Recover “seçeneğine tıklayarak dosyaları belirlediğiniz bir alana kopyalayabilirsiniz. Yöntem video, resimler ve dökümanlarda kesinlikle işe yaramaktadır. Bilgilerinin tamamını kurtarmayı garanti edemiyoruz fakat en azından dosyalarınızı yüzde 70-80 oranında kurtarabileceğinizi söyleyebiliriz. Bu yöntemler haricinde verilerinizi herhangi bir bulut yedekleme hizmetini kullanarak yedeklediyseniz bu servisten rahatlıkla indirebilirsiniz. Sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Kolay gelsin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan