Whatsapp profil fotoğrafı bulanık çözümü – malta

Whatsapp profil fotoğrafı bulanık çözümü – malta


Whatsapp‘da karşılaşılan “bulanık profil resmi” sorununun sebepleri ve çözüm yöntemlerini sunacağız. Bildiğiniz gibi, Whatsapp profil resimlerine tıkladığımız zaman resmi gerçek boyutları ile sorunsuz görüntüleyebiliyor olmamız gerekiyor. Profil resimlerini net olarak görüntüleyemenin birçok nedeni olabilir fakat başlıca sebepleri ve çözümlerini deneyerek, sorunu çözebilirsiniz.

Bulanık profil resmi sorunu sebepleri ve çözümleri

En yaygın sebep, bağlantı sorunlarıdır.

İkinci olarak da profil resmine dokunduktan sonra bağlantı hızınıza göre yaklaşık 10 saniye beklemeniz gerekmektedir.

1. Bağlantı problemleri: En yaygın sebep, bağlantı problemleridir. ÖRnek görselde gördüğünüz gibi eğer internet bağlantı kaliteniz yetersizse veya Whatsapp erişim sınırlandırmaları varsa, profil resimlerini bulanık olarak görürsünüz.

Buradaki durum aslında şudur; Bağlantı sorunlarından dolayı Whatsapp size küçük önizleme resminin önbellekteki görünümünü göstermektedir. Bu da resim kalitesini düşürmektedir. Bu durumda farklı ağa bağlanarak veya mobil ağa geçerek test edebilirsiniz.

2. Sunucu problemleri: Whatsapp sunucularında yaşanan sorunlardan dolayı bazen genel olarak bu tarz sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durumda herhangi bir değişiklik yapmadan 1-2 saat sonra tekrar deneyebilirsiniz.

3. Görüntüleme izinleri: WhatsApp bir fotoğrafı telefonunuzda veya SD kartınızda bulamıyorsa o fotoğraf bulanık görünebilir. Bu genellikle fotoğrafın silinmesinden kaynaklanır. Karşı taraf profil resmini kaldırdığında veya size görüntüleme izinleri vermediğinde resmi gerçek kalitesinde göremeyebilirsiniz.

Whatsapp profil resmi sorunları için bu alternatifleri deneyebilirsiniz. Whatsapp hakkında diğer makalelerimize de göz atabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan