WhatsApp Numara Engelleme 2020

WhatsApp Numara Engelleme 2020

Whatsapp numara engelleme işlemi nasıl yapılır bilmeyen kullanıcılar için başlatmış olduğumuz bu yazı sayesinde artık arkadaşınız ya da arkadaşınız olmayan bir kişi nasıl engellenir öğrenmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

WhatsApp dünyanın en çok mesajlaşma uygulaması olmasıyla birlikte birinin telefon numarası ile kayıt olunan sistem sayesinde çalışıyor, sizlerde numaranızı internette bir yerde paylaşmış veya arkadaşınıza iletmiş iseniz WhatsApp üzerinden sizinle iletişime geçmek isteyen kişiler olabilir.

WhatsApp engelleme işlemi sayesinde sizi rahatsız eden kullanıcıları numara engelleme işlemi sayesinde WhatsApp üzerinden engelleyebilirsiniz, telefon üzerinden engelleme işlemi dışarısında WhatsApp engelleme işlemi uygulama içerisinden yapılmaktadır. WhatsApp engelleme nasıl yapılır öğrenmek için adımları sırasıyla takip edin.

WhatsApp Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp numara engelleme işlemi oldukça basittir, sizi rahatsız eden yani engellemek istediğiniz kişinin konuşmasına girerek “Kişi bilgisi” bölümüne girin. Kişi bilgisi bölümü iPhone üzerinden numara yani isim yazan yerden girilmektedir. Android kısmında ise isim bölümünden girilmez ise sağ üstte bulunan üç nokta aracılığı ile giriş yapabilirsiniz.

WhatsApp engel işlemi kişi bilgisi bölümüne giriş yaptıktan sonra çıkan pencereden en aşağı bölüme gidin, burada “kişiyi engelle” butonu yer alacaktır, ona tıklayın ve kişi engellemesini istiyor musunuz uyarısını onaylayın, bu sayede artık o kişiyi WhatsApp üzerinden engellemiş olacaksınız ve size uygulama içerisinden mesaj gönderimi, arama veya görüntülü arama gibi hizmetlerden iletişim sağlayamayacaktır.

WhatsApp Numara Engel Kaldırma

WhatsApp numara engelleme işlemini yaptıktan sonra kullanıcılar aradan geçen birkaç gün veya birkaç ay sonrasında engel kaldırma işlemini aramaktadırlar. Nedeni bilinmez ama engellediği kişiyi affeden kullanıcı engel kaldırma işlemi için bilgi sahibi olmak ister. WhatsApp engel kaldırma işlemi ile alakalı daha önceden bildirdiğimiz yazıya şuradan ulaşarak; WhatsApp Engellediğim Numaranın Engelini Nasıl Kaldırırım? engel kaldırma işlemi nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

WhatsApp numara engelleme ve numara engeli kaldırma işlemi ile alakalı kafanıza takılan soru işaretlerini ise bizlere bildirmeyi unutmayın, en kısa sürede yorum kısmından sizlere geri dönüş yapacağız. WhatsApp numara engelleme nasıl yapılır gösterdiğimiz konu sayesinde kullanıcılar rahat bir nefes alıyorlar ve rahatsız eden kullanıcıları engelliyorlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan