Whatsapp Mesajları Ana Ekranda Görünmesin

Whatsapp Mesajları Ana Ekranda Görünmesin


Whatsapp’ta mesaj ve sesli arama bildirimleri telefonun ana ekranında her zaman görünmektedir. Bu bildirimler nasıl kapatılır ve ekranda görünmesi nasıl engellenir ? Bildirim ayarlarınızda yapacağınız küçük bir değişiklik ile bu bildirimleri kapatabilirsiniz. Batarya tasarruf modunda iken veya şarjınız çok düşük olduğu zaman uygulama otomatik olarak bu bildirimleri almanızı engeller. Aşağıdaki resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

Whatsapp bildirimleri nasıl kapatılır ?

Whatsapp hesabımıza giriş yaparak Ayarlar / Bildirimler seçeneklerine giriş yapıyoruz.

Açılır pencere yok” seçeneğini işaretleyerek bildirimlerin ana ekranda ve kilitli ekranda görünmesini engelleyebilirsiniz.

Sadece ekran açıkken veya kapalıyken” seçenekleri ile kişiselleştirebilir, Açılır pencereleri her zaman göster seçeneği ile kilitli ekranda ve normal ekranda sürekli bildirimleri alabilirsiniz.

Bildirim ayarlarını seçtikten sonra işlem tamamlanmıştır. Bildirimleri göremeyen kullanıcılar aşağıdaki çözüm yöntemlerini deneyebilir.

  • Bildirimler, Windows Phone’da güçlü bir internet bağlantısı gerektirir. Telefonunuzun İnternet bağlantısı iyi değilse veya gününüzün bir kısmını güçlü bir kapsama alanında geçirmiyorsanız, WhatsApp’ın telefonunuza bağlanıp, bildirimlerinizi gönderebilmesi biraz zaman alabilir.
  • Eğer Pil Tasarrufu etkin olarak ayarlanmışsa, pilinizin uzun süre dayanabilmesi için bildirimleriniz iletilmez. Bildirimleri almak istiyorsanız Pil Tasarrufunu, Windows Phone Ayarlar > Sistem > Pil Tasarrufu‘na giderek kapalı olarak ayarladığınıza emin olun.
  • WhatsApp’ı başlangıç ekranına sabitlediğinizden emin olun. Bu şekilde, bir bildirimi kaçırırsanız, Live Tile üzerinde okunmamış ileti sayısını görebilirsiniz.

Whatsapp bildirim ayarları bu şekildedir. Sorularınızı yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan