Whatsapp Mesaj Arşivi Nereden Bulunur?

Whatsapp Mesaj Arşivi Nereden Bulunur?

Whatsapp, dünya genelinde kullanılan ve kişilerin mesajlaşmasını, birbirlerine fotoğraf, video, ses göndermesini sağlayan bir mesajlaşma aracıdır. Whatsapp’ ta gelen ve gönderilen tüm mesajlar sohbet kısmında yer alır ve istenildiği gibi görülebilir. Bazı durumlar da görülmesi istenmeyen mesajlar arşivlenerek saklanabilir. Arşivlenen mesajlar sohbet kısmında görülemez ve okunamaz. Peki, Whatsapp mesaj arşivi nereden bulunur? Whatsapp uygulamasında arşivlenen mesajları görmek için ilk olarak uygulamaya girmek gerekir. Ardından sohbet kısmına gelinir ve sohbetteki mesajların en alt bölümünde yer alan arşivlenen sohbetlere tıklanır. Bu kısımda arşivlenen tüm mesajlar yer alır. Arşiv kutusuna gönderilen her mesaja buradan ulaşmak mümkündür.

Whatsapp Mesaj Arşivleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Görülmesi istenmeyen fakat silinmemesi gereken mesajları silmek yerine arşivlemek sürekli tercih edilen bir yöntemdir. Kişiler arşivlemek istedikleri mesajları kolay bir şekilde arşivleyebilir. Bu tür mesajlar arşivlenmek istendiğinde;

  1. Whatsapp’a giriş yapılır
  2. Uygulamanın sohbet kısmına gelinir
  3. Sohbetlerin içerisinden arşivlenmek istenen mesaj bulunur
  4. İstenen sohbetin üzerine basılı tutulur ve sağ üst köşede çıkan arşivleme seçeneğine tıklanır.
  5. Bir diğer yöntem ise, mesajlar açılır ve sağ üst köşede çıkan üç noktaya tıklanarak mesajlar arşivlenir.WhatsApp Sohbet Arşivleme

Whatsapp Arşivlenen Mesajlar Arşivden Nasıl Çıkarılır?

Whatsapp arşivlenen mesajlar, arşivden çıkarılmak istenirse bunun için ilk olarak arşivlenmiş sohbetlere girilir. Arşivlenen sohbetler arasından istenilen sohbet kutusunun üzerine basılı tutulur ve sağ üstte bulunan arşivden çıkarma seçeneğine tıklanarak arşivden çıkarılır. Mesajların arşivden çıkması için, herhangi bir süre belirlenmez ve süre sonunda arşivlenen mesajlar arşivden çıkmaz. Arşivlenen bir mesajın arşivden çıkması için kişilerin, arşivden çıkarması gerekir. Arşivlenen mesajlar, arşivden çıkarılma sürece yıllarca arşivde kalabilir.

Whatsapp Arşiv Sınırı Var mıdır?

Whatsapp uygulaması, arşivlenmek istenen tüm mesajları arşivler ve hiçbir mesaj sınırı yoktur. Arşivlenecek olan mesajların, sayısı veya mesaj çokluğu hiç önemli değildir. Kişiler istedikleri kadar mesajı arşivleyebilir ve arşivden çıkarılabilir. İstenirse tüm mesajlar birden arşivlenebilir veya hepsi birden arşivden çıkarılabilir. Hiçbir şekilde sınırlama ve durdurulma yoktur. Instagram hesabı gizliye alamıyorum / sorun konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan