WhatsApp Mavi Tik Gitmeden Mesaj Okuma

WhatsApp Mavi Tik Gitmeden Mesaj Okuma

WhatsApp mesajlaşma uygulaması ile birlikte kullanıcılar günlük olarak normal sms kullanmak yerine internet üzerinden olan bu uygulamayı kullanarak mesajlaşıyorlar, Ancak bu mesajlaşmada bazı mesajlar bildirim üzerinden okunuyor ve karşı tarafa cevap verilmek istenmeyebiliyor ya da geç cevap verilmek istenebiliyor. Bu sorunları ortadan kaldırmak amacıyla WhatsApp mavi tik gitmeden mesaj okuma nasıl yapılır soruları karşımıza çıkıyor. WhatsApp okundu bildirimi gitmeden yani çift tik olmadan mesaj nasıl okuruz öğrenmek isteyenler için birden fazla yöntem mevcuttur, sizlerde uygun olanını seçerek bu işlemi uygulayabilir ve çift mavi tik gitmeden işi çözebilirsiniz.

WhatsApp Mavi Tik Olmadan Mesaj Nasıl Okunur?

WhatsApp mavi tik olmadan mesaj okumak isteyenler için ilk yöntem oldukça basit bir yöntemdir;

Yöntem 1

WhatsApp uygulamasını açıyorsunuz ve hemen geri kapatıyorsunuz, daha sonra internet wifi veya hücresel ağı kapatarak arkadaşınızın atmış olduğu mesajı okuyor ve okuduktan sonra siliyorsunuz. Bu durumda karşı tarafa mavi tik gitmeden mesajı okumuş oluyorsunuz. Ancak mesajı silmeden’de bu işlemi yapmak için okuma sonrasında uygulamayı tamamen kapatarak internetinizi açabilirsiniz ancak bu durumda WhatsApp uygulamasına girdiğiniz anda hemen mavi tik karşı tarafa iletilecektir.

Yöntem 2

WhatsApp mavi tik olmadan mesaj okuma yönteminin ikincisinde ise mavi tik kapatma işlemi öne geliyor. Eğer mesajı okumamış iseniz ilk olarak WhatsApp ayarlar kısmına gelerek mavi tik kapatma işlemini uyguluyorsunuz ve daha sonra mesajı okuyorsunuz. Eğer WhatsApp mavi tik kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız onun için: WhatsApp Mavi Tik Kaldırma yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yöntem 3 (Tavsiye Etmeyiz)

WhatsApp çift mavi tik gitmeden mesaj okuma zevkinin 3. yöntemi ise WhatsApp+ (Plus) uygulamasını yükleme k olacaktır, bu yöntemle tek tik olarak mesaj okuma imkanı sağlarsınız ancak bu uygulama 3. parti bir uygulama olmasından dolayı kullanıcılarımıza pek önermemekteyiz, yinede WhatsApp’ın farklı özelliklerinden yararlanmak isterseniz kendi inisiyatifinize kalmış bir biçimde yükleyebilir ve gerekli ayarları uygulama içerisinden yapabilirsiniz.

WhatsApp Okundu Bildirimi Sorunu

WhatsApp okundu bildirimi sorunu aslında kullanıcıların okumadığı bir mesajı okumuş olarak görünmesinden dolayı ortaya çıkan bir sorundur, bu sorunu çözmek isteyen kullanıcılar WhatsApp uygulama verilerini temizleyebilirler ya da WhatsApp sıfırlama işlemi ile tekrardan sorunun ortaya çıkıp çıkmadığını denetleyebilirler.

WhatsApp mavi tik olmadan mesaj okuma yöntemleri ile alakalı sorularınız varsa bizlere aşağıdan bildirmeyi unutmayın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan