Whatsapp kopyalama nasıl silinir

Whatsapp kopyalama nasıl silinir


Bugünkü yazımızda,  Whatsapp kopyalama nasıl silinir ? Yedekleme dosyaları nasıl silinir ? Sorularına cevap vereceğiz. Aşağıdaki işlemleri kullanarak Whatsapp’ın yedeklerinizi otomatik olarak kopyalamasını engelleyebilirsiniz.

Whatsapp yedekleme özelliği, cihazınızda herhangi bir sorun olması durumunda, mesajlarınızı kaybetmemeniz için kullanılır fakat Whatsapp yedekleri otomatik olarak kopyalanan cihazlarda, yedek dosyanız başkasının eline geçmesi halinde mesajlarınız okunabilir. Konuşmalarınızın güvenliği sizin için çok önemliyse, kopyalama işlemini iptal ederek bu riski ortadan kaldırabilirsiniz.

Whatsapp kopyalama nasıl silinir ?

Whatsapp hesabınızın yedeklemesini iptal etmek ve mevcut tüm yedeklerinizi silmek için aşağıdaki adımları takip edin. iPhone ve android cihazlarda menülerde ufak farklılıklar vardır.

iPhone telefonlarda Whatsapp / Ayarlar / Sohbetler / Sohbet Yedeği seçeneğini takip ederek “Otomatik yedekleme” seçeneğini kapalı duruma getirin.

Android telefonlarda Whatsapp / Ayarlar / Sohbetler / Sohbet yedeği / Google Drive’a yedekle seçeneğini “Asla” olarak değiştirin..

Sohbet yedeği seçeneğinde yedekleme özelliği kapalı olsa dahi, son yedekleme tarihini kontrol edin. Tüm yedeklemeleri silmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Cloud hesabınıza giriş yaparak, yedeklemeleri tarihleri ile birlikte görebilirsiniz. Öncelikle bu klasörleri tamamen silin.

Android cihazlarda yedeğinizi silmek için Tıklayın.

iPhone cihazlarda yedeğinizi silmek için Tıklayın.

Cloud hesabınıza giriş yaptıktan sonra, telefonunuzda otomatik olarak alınan yedekleri görebilirsiniz. Bu yedeklemeler, seçtiğiniz seçeneğe göre günlük, aylık veya haftalık olarak alınıyor olabilir.

Burada bulunan “Whatsapp ** Yedeği” klasörünü siliyoruz.

Telefonunuzda yedekleme seçeneğini iptal ettikten ve Cloud’da bulunan yedeklerinizi sildikten sonra son bir işlem daha yapmamız gerekiyor. Cihazımızda herhangi bir yedekleme var mı kontrol ediyoruz.

Dosya yöneticisi / Dahili depolama birimi ( SD Kart da olabilir / Whatsapp / Database yolunu takip ederek burada bulunan tüm dosyaları sildiğinizden emin olun. Dosya isimlerinden yedekleme yapılan tarih bilgilerini görebilirsiniz.

Yukardaki tüm ayarları kontrol ettikten sonra işlem tamamlanmış olacaktır. Whatsapp konuşmalarınızın tüm kopyalarını silmiş olacaksınız.

Bu işlem mevcut Whatsapp konuşmalarınızı silmeyecektir. Whatsapp hesabınızı normal bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan