Whatsapp konferans çoklu görüşme nasıl yapılır

Whatsapp konferans çoklu görüşme nasıl yapılır


Whatsapp uygulamasında, çoklu görüntülü görüşme yani konferans yapabilirsiniz. Whatsapp çoklu görüşme özelliği sayesinde, aynı anda birden fazla arkadaşınız veya ailenizle görüşebilirsiniz. Whatsapp grup Araması, en fazla 4 kişinin WhatsApp kullanarak birbirleriyle görüntülü görüşme yapmasını sağlar. Grup sohbetlerine, 4’den fazla kişi ekleyemezsiniz.

Görüntülü grup araması yaparken, sizin ve eklediğiniz kişilerin iyi bir İnternet bağlantısına sahip olması gerekmektedir. Görüntülü aramanın kalitesi, en zayıf bağlantıya sahip olan kişiye bağlı olarak değişir. Görüntülü grup araması sırasında, Kamerayı kapat simgesine dokunarak kameranızı kapatabilirsiniz.Engellediğiniz biriyle aynı görüntülü grup araması içinde olmanız mümkün olsa da, engellediğiniz kişiyi veya sizi engelleyen birini aramaya ekleyemezsiniz.

Whatsapp’da konferans görüntülü görüşme nasıl yapılır ?

Whatsapp görüntülü arama simgesine dokunarak görüşmeye dahil etmek istediğiniz ilk kişiyi arayın.

Görüntülü görüşme başladıktan sonra ekranın sağ üst’ünde bulunan “Katılımcı ekle” simgesine dokunun.

Katılımcı ekle ekranında, sohbete eklemek istediğiniz diğer kişiyi seçin.

Kişiyi belirledikten sonra ekranda görünen ” x kişisi grup aramasına eklensin mi ?” uyarısına ekle diyerek işlemi onaylayın.

Bu şekilde grup sohbetine 2 kişi daha ekleyerek 4 kişiden oluşan bir konferans görüşme yapabilirsiniz. Konferans özelliği oldukça kullanışlı ve kolaydır. Diğer uygulamalarda bu işlem biraz daha karışık  olduğu için, grup sohbetlerinde Whatsapp’ı kullanmak oldukça mantıklıdır.

Whatsapp grup görüşmeleri hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Whatsapp hakkında diğer soru ve sorunlar için sitemizde arama yaparak ilgili konulara ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan