WhatsApp Hikaye Nasıl Eklenir?

WhatsApp Hikaye Nasıl Eklenir?

WhatsApp gün geçtikçe popülaritesi artan ve kullanıcısı gençten tutun yaşlı kesimlere kadar hitap etmektedir. Ayrıca Facebook ekibinin bir uygulaması olduğundan dolayı gelişmeler hızla gerçekleşmekte. Son zamanlarda Snapchat’in uygulamasına benzer tıpkı aynısı diyeceğimiz özelliği İnstagram uygulamasına eklemişti. Daha sonra bu sistemin Facebook’a uygulamayı hedefleyen ekip şimdide bu uygulamanın WhatsApp üzerinde nasıl olacağını görmekteriz..

Ancak bu olayın WhatsApp’ta normal bir sosyal ağ olarak değil’de sadece kişilerin durumları hakkında bir hikaye ortamı olması hedeflenmekte. Gelin şimdi bu uygulamanın işleyişine ve detaylarına hep birlikte bakalım;

WhatsApp’a yeni eklenen hikayeler sistemi ilk olarak Snapchat üzerinde gördüğümüz bir olaydı uygulamanın aynısı İnstagram’a eklendi şimdi’de WhatsApp üzerinde bu sistemi görmekteyiz. Bu sistem üzerinden WhatsApp kullanıcıları birbirlerinin telefonları ekli olan kişilere durumlarını bildirmeleri ve uygulama içerisinde kalma süresini arttıran bir sistem diyebiliriz. Kullanıcılar durumlarını yazı ile belirtmekteydi lakin bu sistem ile birlikte kullanıcılar sadece yazı olarak değil video olarak’ta bildirebilecekler.

WhatsApp’ta atacak olduğunuz durum hikayenizi karşı tarafta sizin numaranız ekli olan arkadaşlarınız görebilir. Lakin sadece karşı taraf değil sizinde o numaranın telefonunuz’da kayıtlı olması gerekiyor.

WhatsApp’ta istediğiniz kişiye hikaye gizlemek isteyenler olabilir, bu kişi benim durum hikayemi görmesin arkadaş. Gibi cümleler kuruyor olabilirsiniz. Bu sistem İnstagram ağında mevcut lakin WhatsApp’ta henüz bu sistem yok, ancak bu sistemin’de ileride ekleneceğini düşünmekteyiz.

WhatsApp’ta durum hikayesi gönderebilmek için öncelikle uygulamamıza giriş yapıyoruz,

Daha sonra uygulamanın üst çubuğunda bulunan (+) artı ikonuna tıklıyoruz. (1)

Bu ikona tıkladıktan sonra sistem aynı İnstagram’da olduğu gibi kamera ekranı gelmekte.

Ve bu alandan istediğiniz fotoğraf veya videoyu çekerek durum hikayenizi bildirebilirsiniz.

Ayrıca kamera ekranı üzerinden “Gizlilik Ayarları” bölümünden kullanıcı gizleme sistemi aktif olduğunda kullanabilirsiniz. (2)

WhatsApp Hikaye Ekleme

WhatsApp hikayenize arkadaşınız olan kullanıcılar mesaj gönderebilirler, sistem aynı İnstagram’da olduğu gibi hikayenin sol alt bölümünde “Cevap Yaz” alanına tıklamanız yeterli oluyor. Bu alana tıkladıktan sonra hikaye sahibine mesaj atabilirsiniz.

WhatsApp Durum Özelliği Nasıl Kullanılır? konumuza’da bakmayı unutmayın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan