Whatsapp Hesap Bilgi Paylaşımı Nedir Nasıl Kapatılır

Whatsapp Hesap Bilgi Paylaşımı Nedir Nasıl Kapatılır


Whatsapp Hesap bilgilerimi paylaş seçeneği kullanıcıların dikkatini çekmeye başladı. Peki nedir bu “Hesap bilgilerimi paylaş” ? Whatsapp, artık yeni bir reklam yayınlama modelini hayata geçirecek. Bu reklam modeli için yapılan ufak değişiklikler de ortaya çıkmaya başladı. Hesap bilgileri seçeneği sayesinde Whatsapp , Facebook ve yeni reklam modelini kullanarak, kullanıcılarına daha alakalı reklamlar görüntülemeye başlayacak.

Reklam gizlilik politikalarında da değişikliğe giden uygulama, önümüzdeki günlerde kullanıcıların cep telefonu numaralarını sosyal paylaşım ağı Facebook ile paylaşacak. Bu bilgiler ile kullanıcılara ‘daha uygun arkadaş’ tavsiyelerinde bulunulması ve ‘ilgili reklamlar’ gönderilmesi sağlanacak. WhatsApp’ta 1 milyar aktif kullanıcı WhatsApp’ta 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmakla birlikte günlük mesajlaşma ise 60 milyara ulaşmış durumda

Bunun yanında yeni reklam modeline göre artık Whatsapp üzerinden reklam mesajları gönderilecek. Whatsapp şimdilik sadece ABD’de başlattığı reklam mesajlarını ilerleyen günlerde tüm ülkelerde devreye sokacağını düşünüyoruz. Mesajlar hakkında yapılan açıklama “alabileceğiniz mesajlar, sizin ilginizi çekebilecek pazarlama mesajları olacaktır” şeklinde oldu.

Hesap bilgilerimi paylaş özelliğini kapatmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Whatsapp / Ayarlar / Hesap seçeneğine giriş yaparak en altta bulunan “Hesap bilgilerimi paylaş” seçeneğini kapatın.

“Facebook reklamları ve ürünleriyle ilgili deneyiminizi geliştirmek için WhatsApp hesap bilgilerinizi kullanmak istemediğinize emin misiniz ? Eğer paylaşma’ya dokursanız, bu ayarı daha sonra değiştiremezsiniz” uyarısını göreceksiniz.

Paylaşma seçeneğine tıklayarak özelliği tamamen kapatabilirsiniz.

Kişisel bilgilerinin güvenliğinden endişe eden kullanıcılar bu ayar ile ilgili reklamlar özelliğini kapatabilir. İlerleyen zamanlarda sohbetinizde geçen kelimeler hakkında reklamlar gelmesi sizi şaşırtmasın. Bakalım kullanıcılar bu tür reklamlara nasıl tepkiler verecek.

Yorum Yap
0 Yorum yapan