Whatsapp Hesabımı Başka Bir Telefondan Açabilir Miyim?

Whatsapp Hesabımı Başka Bir Telefondan Açabilir Miyim?

Günümüzde akıllı telefon aplikasyonlarına bakıldığı zaman, en çok öne çıkan ve en fazla kullanılan uygulamaların başında WhatsApp geliyor. Bir WhatsApp hesabını başka bir telefonda kullanmak için izlemeniz gereken aşamalar bulunuyor. WhatsApp uygulamasının en büyük eksiklerinden biri, birden fazla cihaz ile eşitleme yapmanın ardından kullanma imkânının olmaması. Bilindiği gibi, her WhatsApp hesabı, tek bir telefon numarası ile bağlantılı olmakta ve tek bir akıllı telefonda bu uygulama kullanılabilmekte. Ya da masaüstü bilgisayarından Whatsapp Web hizmeti almadığınız sürece, uygulamayı çoklu kullanma fırsatını elde edemiyorsunuz. Peki, Whatsapp Hesabımı Başka Bir Telefondan Açabilir miyim?

İki Farklı Telefondan WhatsApp Uygulamasına Giriş Nasıl Yapılıyor?

Peki, tek bir WhatsApp hesabı, iki farklı akıllı telefon üzerinden kullanılabiliyor mu? Kullanıcılar whatsapp hesabımı başka bir telefondan açabilir miyim? sorusunun genellikle cevabı olmadığını düşünüyorlar ancak böyle bir hizmet bulunuyor. Bu işlemi yapıp hizmetten yararlanmak için de gerçekleştirmeniz gereken bazı adımlar var elbette.

Bir WhatsApp Hesabını İki Farklı Telefonda Kullanılabilir Mi?

Bir whatsApp hesabı iki farklı telefonda kullanılabilir. İlk olarak akıllı telefonunuzdan WhatsApp’ın sorunsuz bir biçimde kullanılabileceğinden emin olmanız gerekiyor. Ardından da her iki cihazın, aktif bir biçimde internet bağlantısının olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. WhatsApp hesabını kullanmayı istediğiniz ikinci akıllı telefonda, Google Chrome web tarayıcısını çalıştırmanız gerekiyor. İlkinde de WhatsApp kurulu olmalı. Arayüzün sağ kısmında bulunan üç noktalı simgeye sahip butona dokunmanız gerekiyor. Tıklamanızın ardından karşınıza bir menü çıkıyor. Çıkan menüde Request Desktop Site yazan seçeneği işaretlemelisiniz. Bu adım genellikle küçük olsa da önemli bir aşama niteliği taşıyor. Ardından Chrome web tarayıcısından web.whatsapp.com bağlantısına erişmelisiniz. Şayet bu aşamayı atlarsanız, whatsapp.com adresine yönlendiriliyorsunuz.

Kare Kod Çıkınca Ne Yapmalısınız?

Tüm adımlar doğru ve yolunda gidiyorsa; açılan sayfada bir kare kod karşınıza çıkıyor. Bu adımdan sonra, WhatsApp uygulamasının yüklü olduğu telefonunuzu alıp; WhatsApp uygulamasını açmalısınız. Arayüzün sağ üst kısmında bulunan butona tıklamalısınız. Açılan menüde, WhatsApp Web seçeneğine tıklayarak devam edin. İkinci akıllı telefonun ekranında olan kare kodu, açılmış olan kameranın arayüzüne okutmalısınız. WhatsApp Web’i daha önce kullandıysanız, arayüzün sağ üst kısmında bulunan + simgesinin yer aldığı butona tıklamalısınız. Tüm bu adımların sonunda, ikinci telefondaki tarayıcıda WhatApp arayüzü açarak, bu cihazda da WhatsApp uygulamasını kullanabiliyorsunuz.

Instagram Onaylı Hesap Nasıl Yapılır? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

Yorum Yap
0 Yorum yapan