Whatsapp Hesabı Nasıl Çalınır

Whatsapp Hesabı Nasıl Çalınır


Whatsapp hack hakkında merak edilen soruları cevaplamaya çalışacağız. Whatsapp nasıl hacklenir ? Başkasının hesabına nasıl girilir gibi birçok sorular ve talepler var. Bu yazı tamamen bilgilendirme ve hesabınızı güvene almanızı sağlamak amacıyla yazılmıştır. Birçok sosyal medya platformu ve Whatsapp gibi büyük kullanıcı kitlesine sahip uygulamalar , hayatımızın büyük bir alanında işimizi kolaylaştırmaktadır. Birçok özel bilgimizi paylaştığımız bu tarz yazılımlar “Korsanlar” tarafından da oldukça dikkat çekmektedir.

Her sistemin hacklenme riski olduğu gibi, Whatsapp hesaplarıda hacklenebilir. Bu konuda firmalar milyonlarca dolar yatırım yaparak her türlü güvenlik önlemini almaya çalışmasına rağmen, bilgisayar korsanları da bu sistemleri manipule edebilmek için çaba sarfetmektedir. Sistemler belki kusursua hale getirilebilir fakat kullanıcıların davranışları konusunda herhangi bir öngörüde bulunmak oldukça zor. Korsanlar avını tuzağa düşürebilmek için en dikkat çekici yöntemleri kullanmaktadır. Bilgisayar konusunda tecrübeli veya tecrübesiz olmanız bu noktada bazen işe yaramayabilir.

Öncelikle daha önce yazmış olduğumuz “Başkasının whatsapp hesabına nasıl girilir” konulu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bu işlemlerin nasıl yapıldığı konusunda bütün bilgileri öğrenebilirsiniz.

Whatsapp’ta Başkasının Mesajlarını Nasıl Okurum

Whatsapp hesabını hackleme konusundada birçok farklı yöntem vardır.

  • Mobil şebekeler kullanılarak.
  • Telefona fiziki müdahaleler.
  • Sahte linkler.
  • Sahte yazılım yüklemeleri.
  • Spam gönderiler.
  • Ücretsiz uygulamalar

Peki bu yöntemler nasıl uygulamaya geçirilebilir ? 

Bana kesinlikle bu tarz yazılımları yükletemezler diyebilirsiniz fakat bu yazılımlar farklı bir işlev veya görevle karşınıza çıktığı zaman hiç şüphe etmeden yükleyebiliriz. Örneğin; Piyasada whatsapp’a ekstra özellikler ekleyen veya Whatsapp’la alakalı görünmeyen birçok eğleceli , faydalı yazılım bulunmakta. Farklı bir amaçla yüklediğiniz uygulama yüzünden hesabınızı başkalarının eline teslim edebilirsiniz. 2015 yılında Whatsapp kurucularının “Hesap güvenliği” hakkında yaptığı yorumlar ve değerlendirmeler göz önüne alındığı zaman, firmanında bu konuda oldukça tedirgin olduğu farkedilebiliyor. Whatsapp ve mobil telefon güvenliği hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan