WhatsApp Görüntülü Arama Yapılamıyor Sorunu

WhatsApp Görüntülü Arama Yapılamıyor Sorunu

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların birbirine mesaj atması daha da kolay hale geldi. Önceleri SMS denilen kısam mesaj sistemi ile mesajlaşan insanlar artık internetin hayatımızın her alanına girmesiyle internet üzerinden mesajlaşmaya başladı. Hem de mesaj başı ücret ödemeden. Günümüzde bunu sağlayan bir numaralı uygulama Whatsapp isminde bir uygulamadır. Bu uygulama ile istenilen saatte istenilen kişiye internet üzerinden mesaj atabiliyorsunuz. İlk çıktığı günden beri hızla yükseldi ve Dünyanın her yanına yayıldı. Artık insanlar internet üzerinden sorunsuz mesajlaşabiliyorlardı. Fakat bu da yeterli değildi.

Sürekli olarak Whatsapp güncelleniyor, yeni özellikler ekleniyordu. Örneğin karşıdaki kişinin hangi saatte son olarak uygulamaya giriş yaptığını getirdiler. Daha sonra ise bunu gizleyebilmeyi getirdiler.

WhatsApp Görüntülü Arama Sorunları

Daha sonra başka bir güncelleme ile artık karşıdaki kişinin senin mesajını görüp görmediğini anlayabilmeyi getirdiler. Tabi ki daha sonra da gizlemeyi mümkün kıldılar. Sürekli olarak geliştirilmeler yapılıyor. Fakat arada bir geliştiriciler uzun süreler hazırladıkları güncellemeleri hayata geçiriyorlar.

whatsapp sorunları

Bu büyük güncellemelerden birisi de Whatsapp üzerinden sesli arama yapılabilmesiydi. Evet, artık mesajlaşma evresinden sesli arama moduna geçilmişti. Pek sağlıklı çalışmasa ve internet hızından kaynaklanan sorunları beraberinde getirse de bu da telekomünikasyon açısından bir devrim niteliğindedir. Tıpkı yıllar önce SMS için yapıldığı gibi. Daha sonra ise daha büyük bir adım attılar ve artık görüntülü arama yapılabilir hale geldi.

WhatsApp Görüntülü Arama Yapılamıyor

Artık Whatsapp üzerinden konuştuğunuz kişinin hem anlık olarak hem sesini duyabileceksiniz hem de görüntüsünü görebileceksiniz. Fakat bazı kimseler bir türlü görüntülü arama yapamıyor.

İncelenebilir Makale: WhatsApp Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Bu sorunun birçok sebebi olabilir. Öncelikle nasıl arama yapılacağını anlatalım. Aslında görüntülü arama yapmak oldukça basit. Bunun için aramak istediğiniz kimsenin mesaj ekranına gelip sağ üstte bulunan kamera işaretine hafifçe dokunmanız yeterli olacaktır. Fakat bazı kimseler Whatsapp uygulamasında bu kamera işareti bulunmuyor. Bu da çoğu zaman eski sürüm bir Whatsapp sürümü kullandığınız anlamına gelir. Bunun için Google Play üzerinden Whatsapp uygulamasını güncellemelisiniz. Eğer mümkün bir güncelleme yoksa telefonunuz bir sonraki sürümü desteklemiyor olabiliyor.

Yorum Yap
0 Yorum yapan