Whatsapp Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır

Whatsapp Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır


Günümüzde her akıllı telefonda kullanılan ve en çok kullanılan uygulama olan Whatsapp’ta gizlilik ayarları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Whatsapp kullanımı sırasında özel bilgilerimizi ne kadar koruyabiliyoruz ? İnsanların hesaplarımız hakkında görmesini istediğimiz bilgileri nasıl düzenleyebiliriz ? Gizlilik kuralları hakkında bütün bilgiler’e yazımızda ulaşabilirsiniz. Ayarlarınızı yapılandırarak, profil resminizi , durum bilginizi, son görülme ve okundu bilgisi gibi birçok özelliği kişiselleştirebilirsiniz.

Gizlik ayarlarında kullanılan:

Herkes Son görülme, profil fotoğrafı ve/veya durumunuz tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından görünebilir.

Kişilerim Son görülme, profil fotoğrafı ve/veya durumunuz sadece telefon rehberinizdeki kişiler tarafından görünebilir.

Hiç kimse Son görülme, profil fotoğrafı ve/veya durumunuz hiç kimse tarafından görünemez.

Gizlik ayarlarına erişmek için “Ayarlar / Hesap” seçeneğine giriş yapıyoruz.

Hesap sekmesinde “Gizlilik” seçeneğine tıklayarak ayarlara erişiyoruz.

Profil fotoğrafı: Herkes , Kişilerim , Hiçkimse seçeneklerinden birini seçerek ayarlayabilirsiniz bu sayede sadece istediğiniz kişiler resimlerinizi görüntüleyebilir.

Durum: Durum bilginizi’de tıpkı profil resminde olduğu gibi ayarlayabilirsiniz.

Gizlilik ayarlarınızı yapılandırmanız hesap güvenliği ve kişisel bilgi güvenliği açısından oldukça önemlidir. Bu ayarlarınızı yapılandırmadığınız taktirde varsayılan olarak bütün bilgileriniz görünür durumda olacaktır. Kişi listenizde olan herkes bu bilgilerinize erişebildiği için ilerleyen zamanlarda sizin için sorun olabilir. Sosyal mecralarda veya bu tarz uygulama kullanımlarında hesabınızın bütün kontrolünün sizin elinizde olması ve profil bilgilerinizi kişiselleştirmeniz çok önemlidir. Whatsapp hakkında bilinmeyen birçok bilgi ve dökümanlar’a sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Whatsapp hakkında sormak istediğiniz soru ve sorunları yorum atarak bizlere ulaştırabilirsiniz.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan