Whatsapp fotoğraf gönderemiyorum çözüm

Whatsapp fotoğraf gönderemiyorum çözüm


Whatsapp’ta çeşitli nedenlerden dolayı, fotoğraf veya video gönderirken hata alabilirsiniz. Bugün, Whatsapp medya gönderilirken karşılaşılan hata ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. Medya gönderirken aldığınız hataların birçok nedeni olabilir. Telefon, uygulama veya internet bağlantınızdan kaynaklı olarak medya gönderme sorunları yaşıyor olabilirsiniz. Bu tarz sorunlarla karşılaşıldığı zaman izlenmesi gereken bir yol vardır. Bu adımları tek tek takip ederek sorunu daha kolay çözebilirsiniz.

Whatsapp fotoğraf gönderemiyorum ! Whatsapp video gönderemiyorum! diyorsanız, aşağıdaki adımları sırası ile takip edin. Eğer fotoğraf gönderken “Tekrar dene” uyarısı alıyorsanız, bu gönderi karşı tarafa gönderilmemiştir.

Çözüm-1 Whatsapp fotoğraf gönderemiyorum

Wi-fi ve Mobil internet bağlantınızı sırasıyla test ediniz.

Sorun, internet bağlantınızdan mı kaynaklanıyor bunu anlamak için Önce Wi-Fi daha sonra Mobil ağ ile internete bağlanarak fotoğraf göndermeyi deneyin. Eğer internet bağlantısı olmayan bir Wifi ağına bağlıysanız, Mobil veri devreye giremediği için fotoğraf göndermezsiniz.

Çözüm-2 Whatsapp fotoğraf gönderemiyorum

Whatsapp önbelleğini temizleyerek birçok hatayı çözebilirsiniz. Bunun için Ayarlar / Uygulamalar / Whatsapp / Depolama seçeneklerini takip ederek “Önbelleği sil” seçeneğine dokunun.

Dilerseniz verileri de temizleyebilirsiniz fakat verileri temizledikten sonra Whatsapp hesabınızı tekrar doğrulamanız gerekebilir. Sohbetiniz yedeklenmediyse bu sohbetleri kaybedebilirsiniz.

Çözüm-3 Whatsapp fotoğraf gönderemiyorum

Play Store veya Apple Store’a giriş yaparak Whatsapp uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer son sürüme sahip değilseniz bu tarz hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca telefonunuzun tarih ve saat ayarları doğru olmayabilir. Uygulamayı sorunsuz kullanmak için telefonunuzun tarih saat ayarlarını kontrol edin.

Çözüm-4 Whatsapp fotoğraf gönderemiyorum

Telefon hafızanızın dolu olması, fotoğraf veya video göndermenizi engelleyebilir.

Ayarlar > depolama seçeneklerini takip ederek, cihazınızda boş yer olduğundan emin olun. Eğer hafızanız tamamen doluysa, gereksiz uygulama ve medyaları silerek yer açmaya çalışın.

Fotoğrafınızın sorunsuz gönderilmesi için, medyayı gönderdikten sonra “tik” işaretini görüyor olmanız gerekiyor. Eğer fotoğrafı göndermenize rağmen karşı taraf gelmediğini söylüyorsa, bu hata tamamen karşı tarafla ilgilidir.

Gönderdiğiniz resimde tik işaretini görüyor olmanız yeterlidir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan