WhatsApp Canlı Konum Nasıl Paylaşılır?

WhatsApp Canlı Konum Nasıl Paylaşılır?

WhatsApp son zamanlarda gelen güncellemeler sayesinde kullanıcılara yarar sağlayacak yenilikler veya düzenlemeler yapmakta. Son yapmış olduğu ses gönderme ile ilgili güncelleme sayesinde parmağımız ağrımadan ses kaydını kitleyerek gönderme özelliğinden sizlere bahsetmiştik. Bugün ise sizlere WhatsApp canlı konum paylaşma hakkında detayları vereceğiz…

WhatsApp canlı konum ne demektir bilmiyorsanız, sizlere basit bir şekilde WhatsApp canlı konum hakkında bahsedelim. Bildiğiniz üzere WhatsApp’ta normal bir şekilde konum gönderdiğimizde belirli bir seçmemiz veya o an nerede olmuş isek orayı gösteriyor. Canlı konumda ise bu işlem belirli bir yer dışında kime gönderiyorsanız belirttiğiniz zaman içerisinde karşı taraf anlık olarak canlı bir şekilde sizin nereden / nereye gittiğinizi görebilir duruma geliyor.

Yani bu özellik sayesinde bir sevgiliniz var ise yandınız diyebiliriz. Çünkü “bana hemen canlı konum yolla” dediği an her şey, tüm yalanlar ortaya çıkabilir. Aman dikkatli olun yalan söylerken bizden söylemesi. Bu güncelleme çok sevgili ayırır…

WhatsApp Canlı Konum Gönderme

WhatsApp üzerinden karşı tarafa canlı konum nasıl gönderilir öğrenmek istiyorsanız, yapmanız gereken işlem oldukça basit ve eski yöntemden pekte bir farkı yok.

WhatsApp canlı konum göndermek için;

WhatsApp giriş yapın ve canlı konum göndermek istediğiniz kişiye veya gruba tıklayın,

Buradan + (artı) işaretine tıklayarak çıkan pencere üzerinden “Konum” gönderme yazısına tıklamak gerekiyor,

Bu seçeneği’de seçtikten sonra ise çıkan pencereden “Mevcut konumu paylaş” seçeneğini seçmemiz gerekiyor, eğer canlı konum paylaşmasaydık bu durumda “şuanki konumu gönder” seçeneğini seçerek nerede olduğumu tek bir imge ile gönderebilirdik.

Ancak karşı taraf bizim yürüdüğümüzü görsün ve nereye gittiğimi anlık olarak takip etmesi amacıyla canlı konum gönderme seçeneğine tıkladım.

Çıkan ekranda ise karşı taraf mevcut konumumu ne kadar süre boyunca takip edebilmesi açısından seçenek çıkmakta.

Bu alanda “15 dakika, 1 saat ve 8 saat” gibi ortalama süreler yer almakta. Size uygun olanını seçerek karşı tarafın o süre içerisinde sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Mevcut Konum Gönderme

Örnek olarak biz “1 saati” seçiyoruz ve karşı taraf bizi 1 saat boyunca nereye gittiğimizi görebilecek duruma geliyor.

Not: Paylaşım yaptıktan sonra belirli bir dakika veya saat seçseniz dahi, istediğiniz zaman “Paylaşmayı durdur” seçeneğine tıklayarak canlı konum paylaşımını o süre içerisinde noktalayabilirsiniz.

WhatsApp üzerinden istediğiniz bir kişinin mesajlarını görmek mi istiyorsunuz? O zaman şurada yer alan yazımızı incelemenizde yarar olacaktır: WhatsApp İstediğim Kişinin Mesajlarını Okuma

Yorum Yap
0 Yorum yapan